نمونه قرارداد اجاره ون و قرارداد اجاره اتوبوس

به قلم
|
|
قرارداد اجاره ون

قرارداد اجاره ون و قرارداد اجاره اتوبوس برای افرادیکه قصد کرایه آن را دارند بسیار حائز اهمیت است. از آنجاییکه امضای فرد مستأجر به معنی پذیرفتن تمامی شرایط و قوانین است، نیاز است تا از مفاد مربوط به قرارداد کرایه ون و قرارداد اجاره اتوبوس اطلاع کامل داشته تا از مشکلات احتمالی آن جلوگیری شود. همچنین ارائه فاکتور رسمی از سوی شرکت اجاره کننده خودرو برای شرکت‌ها بسیار مهم است و نیاز دارند تا از مفاد قرارداد خود مطلع باشند. تمامی موارد در قرارداد کرایه ون و قرارداد اجاره اتوبوس مانند همدیگر است. با وجود اینکه اجاره ون و کرایه اتوبوس در رنت کنیم با راننده بوده و نیاز به مدارک خاصی ندارد، اما در این مقاله شما را با نمونه قرارداد اجاره ون و اتوبوس، پیش فاکتور صادر شده برای مشتری و هر نوع سوال در این زمینه، آشنا می‌کنیم.

متن قرارداده اجاره ون و قرارداد اجاره اتوبوس با راننده

ماده 1 – طرفین قرارداد
موجر/موجرین ……. فرزند ……. به شماره شناسنامه …. صادره از ……. به تاریخ تولد ……. و با کد ملی ………ساکن ……… به شماره تلفن همراه …. و شماره ثابت ………. مستأجر/مستأجرین ……. فرزند ………. به شماره شناسنامه ………. صادره از ……. به تاریخ تولد …. و با کد ملی ……. ساکن …… به شماره تلفن همراه ……. و شماره ثابت …….
ماده 2_موضوع قرارداد
یک دستگاه اتومبیل از نوع ون (خودرو گروهی) از نوع …… مدل …….. با سیستم ….. به شماره ی شناسه خودرو…… دارای موتور …. به شماره شاسی…… و به رنگ ……. و به شماره نیروی انتظامی …. ملکی موجر طبق سند ……. به‌صورت با راننده با تمام مدارک قانونی لازم شامل گواهینامه راننده،کارت شناسایی راننده، بیمه نامه خودرو و کارت خودرو در اختیار و تصرف مستأجر/مستأجرین جهت …… اجاره داده شد و مستأجر/مستأجرین این موضوع را تایید می‌کنند.
ماده 3_مدت اجاره
از تاریخ ……. تا تاریخ ……. به مدت ……. از ابتدا تنظیم این سند.
ماده 4_اجاره پرداختی
میزان بهای اجاره مبلغ ….. ريال برای تمامی مدت بالا از قرار روزانه / هفتگی / ماهانه ……..ريال که مستأجر موظف است به موجر پرداخت نماید و رسید دریافت نماید یا به شماره حساب/کارت……. به نام آقا/خانم……. در شعبه بانک …. واریز خواهد شد. در صورت دریافت چک تعداد …… فقره چک به شماره ……. عهده بانک……. به موجر تحویل داده شد.
شروط اجاره نامه
1-مستاجر حق واگذاری اجاره نامه را به غیر ندارد.
2-هزینه تعمیرات خودرو ون در صورت خرابی، به عهده موجر می‌باشد و مستاجر مسئولیتی در قبال خودرو ون ندارد.
3-مسئولیت لغو سفر به‌صورت روزانه/ماهیانه/سالیانه به عهده موجر می‌باشد و خسارت لغو سرویس به‌صورت توافقی بین مستاجر و موجر رد و بدل می‌شود.
4-تامین سوخت خودرو، پرداخت عوارض شهری و شهرداری و هزینه هایی مانند هزینه پارکینگ خودرو به عهده موجر می‌باشد.
5-در صورت پایان زمان قرارداد، موجر و مستاجر هیچ بده بستان مالی با یکدیگر نداشته و در صورت ادامه همکاری می‌بایست قرارداد جدیدی بین دو طرف عقد شود.
6-کل مبلغ اجاره ون می‌بایست از طرف مستاجر تسویه شود و در صورت دیرکرد به ازای هر روز مستاجر موظف است مبلغ ……….. را به عنوان خسارت به موجر بپردازد.

دانلود فایل قرارداد اجاره ون بصورت PDF

مفاد حقوقی مندرج در قرارداد اجاره ون با راننده

  • در قرارداد مشخصات طرفین، مدل ماشین، مدت زمان اجاره، محدوده جابه‌جایی خودرو، محدودیت در کیلومتر، بیمه نامه و هزینه اجاره ون ذکر می‌شود.
  • هزینه اسکان و وعده غذایی راننده بر عهده مشتری است.
  • 70 درصد از مبلغ فاکتور به عنوان بیعانه دریافت می‌شود.
  • در صورتیکه ماشین وارد محدوده طرح ترافیک شود، مبلغ آن به فاکتور اضافه می‌گردد.
  • ترانسفر برای فرودگاه امام به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود.
  • در صورتیکه ساعات بیشتری از ساعت ذکر شده در فاکتور داشته باشید، مبلغ اضافه آن محاسبه می‌شود.
  • تمامی قراردادها با فاکتور رسمی و معاف از مالیات 10% ارائه داده می‌شود.
  • برای حمایت از محیط زیست کلیه خدمات مربوط به قرارداد در رنت کنیم به‌صورت الکترونیکی بوده و در آن کاغذ بکار برده نمی‌شود.
قرارداد اجاره ون
منبع: رنت کنیم

مفاد حقوقی در قرارداد اجاره ون بدون راننده

در رنت کنیم امکان اجاره ون، مینی بوس، میدل باس و اتوبوس بدون راننده وجود نداشته و به همین دلیل قراردادی برای آن تنظیم نمی‌گردد. اما در کرایه ماشین بدون راننده نیاز به پرداخت ودیعه و همچنین چک یا سفته به اندازه مبلغ خودرو وجود داشته که قاعدتا تمامی این موارد در قرارداد اجاره خودرو بدون راننده ذکر شده است.

نکات مهم درباره قرارداد کرایه ون با راننده

در قرارداد اجاره ون و قرارداد اجاره اتوبوس باید به یکسری نکات آن توجه نمایید. در ادامه مهمترین نکات مربوط به قرارداد کرایه ون می‌پردازیم:

تحویل و عودت اجاره ون

امکان تحویل و عودت ون در هر ساعتی از شبانه‌روز ممکن بوده و می‌توانید در محل دلخواه خود آن را دریافت نمایید.

مدت زمان برای اجاره ون

حداقل مدت زمان اجاره ون 10 ساعت بوده که در صورتیکه برای مدت زمان کمتری نیاز به اجاره ون یا اتوبوس دارید، باید هزینه همان 10 ساعت را پرداخت نمایید.

محدودیت حرکت

در اجاره ون محدودیت‌هایی برای حرکت و کیلومتر روزانه خودرو در نظر گرفته شده است. در اجاره روزانه آن حداقل مدت زمان، 10 ساعت است. برای مسافت‌های خارج شهری برحسب کیلومتر محاسبه می‌شود که در هنگام عقد قرارداده اجاره ون این موارد بررسی شده و در صورت کیلومتر بیشتر، هزینه مازاد آن از شما گرفته می‌شود.

هزینه سوخت ون

در اجاره ون و اتوبوس از آنجایی که مسئولیت‌ها با راننده است، کلیه هزینه‌های مربوط به بنزین بر عهده شرکت بوده و مسافران نیاز به پرداخت هزینه‌ای در این زمینه ندارند.

بیمه در اجاره ون

تمامی مسئولیت‌های مربوط به خرابی، تصادف و جریمه بر عهده راننده شرکت بوده و همچنین کلیه سرنشینان در اجاره ون، دارای بیمه هستند.

خدمات اجاره ون لوکس

اگر نیاز به اجاره ون برای مراسم رسمی و تشریفات دارید، امکان اجاره ون‌های یک‌رنگ و یکسان در رنت کنیم وجود داشته که می‌توانید آنها را همراه با راننده‌های مخصوص به امور تشریفات اجاره نمایید. همچنین رانندگان مسلط به زبان انگلیسی و عربی نیز در رنت کنیم وجود دارد.

تعهدات طرفین در قرارداد کرایه ون با راننده

از آنجاییکه اجاره ون در رنت کنیم همراه با راننده است، کلیه مسئولیت‌های مربوط به آن نیز با راننده شرکت بوده و مسافرین هیچگونه مسئولیتی ندارند. در قرارداد کرایه ون با راننده از شما هیچگونه ودیعه ضمانت گرفته نشده و همچنین نیاز به ارائه چک یا سفته ندارید. تنها مسافر پرداخت هزینه اجاره ون را برعهده داشته و مسئولیت مربوط به آسیب دیدگی و یا تصادف نیز بر عهده راننده است.

قرارداد اجاره ون با راننده
منبع: instagram

نحوه پرداخت هزینه در قرارداد اجاره ون

تمامی هزینه‌های مربوط به کرایه ون در قرارداد ذکر شده و شما نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید، مگر اینکه تغییری در برنامه شما ایجاد شود که می‌بایست آن را به کارشناسان رنت کنیم اطلاع دهید تا فاکتور جدیدی برایتان صادر شود.

پرداخت هزینه اجاره ون در رنت کنیم به دو صورت ممکن است. شما می‌توانید مبلغی را به عنوان بیعانه واریز کرده و مابقی آن را در هنگام شروع قرارداد خود به راننده و یا حساب شرکت واریز نمایید. همچنین می‌توانید کل مبلغ را به‌صورت یکجا به شرکت واریز کرده که مقدار آن طبق قرارداد شرکت است.

برای سفرهای درون شهری هزینه ون از 3.500.000 تومان تا 5.000.000 تومان بوده که بستگی به نوع ون دارد. همچنین کرایه ون برای سفرهای برون شهری روزانه در حدود 10.000.000 تومان است که به نوع ون بستگی دارد.

مطالب پیشنهادی:

شرایط فسخ قرارداد در اجاره ون

در صورتیکه شما در هنگام اجاره ون تمایل به فسخ قرارداد و یا تحویل زودتر از موعد خودرو را دارید، می‌بایست هزینه اجاره یک روز آن را به عنوان خسارت پرداخت نمایید. همچنین در صورتیکه فرد اجاره کننده در هر مرحله‌ای از قرارداد، دچار تخلف و یا پیروی نکردن از قرارداد شود، شرکت امکان فسخ قرارداد و لغو آن را دارد.

سخن نهایی

قرارداد اجاره ون در هر شرکتی متفاوت بوده و مفاد مخصوص به خود را دارد. شما نیاز است تا قبل از امضا قرارداد و تایید آن، از مفاد قرارداد آگاهی داشته تا در آینده دچار مشکل نشوید. قرارداد کرایه ون در رنت کنیم بصورت رسمی و تنظیم شده توسط وکیل معتبر دادگستری است که شما می‌توانید با اطمینان کامل از حقوق امانت‌دهنده و امانت‌گیرنده آگاه شوید.

سوالات متداول

در این بخش از مقاله به سوالات شما درباره نحوه قرارداد اجاره ون پاسخ می‌دهیم.

آیا امکان اجاره ون بدون راننده نیز وجود دارد؟

خیر، تنها کرایه ون با راننده بوده و در حال حاضر این امکان در شرکت رنت کنیم موجود نیست.

چه مدارکی برای اجاره ون مورد نیاز است؟

از آنجاییکه کرایه ون تنها با راننده صورت می‌گیرد، نیازی به ارائه هیچگونه مدرکی نبوده و تنها نیاز به پرداخت مبلغ اجاره ون دارید.

در صورت کنسلی اجاره ون، هزینه‌ای پرداخت می‌شود؟

بله در صورت کنسلی مبلغ بیعانه از شما به عنوان خسارت گرفته می‌شود.

آیا امکان تحویل و عودت ون در هر مکانی وجود دارد؟

بله شما می‌توانید در هر مکانی ون را دریافت کرده و آن را در مکان دیگری عودت نمایید. تنها این نکته را در نظر داشته باشید که به آن هزینه ترانسفر تعلق می‌گیرد.

0
(0)

0 / 5. 0

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا