سوالات متداول درباره کرایه خودرو

سوالات متداول اجاره خودرو با راننده

حداقل زمان اجاره خودرو با راننده برای مسیرهای برون شهری بصورت روزانه و کیلومتری محاسبه شده و اگر نیاز به اجاره خودرو در داخل شهر دارید، حداقل مدت زمان اجاره خودرو 10 ساعت است. اگر نیاز به اجاره ماشین کمتر از این مقدار دارید، می‌بایست هزینه 10 ساعت را پرداخت نمایید.

همه مسئولیت‌ها و مشکلات ناشی از تصادف، خرابی ماشین و یا جریمه بر عهده راننده و شرکت است. در کنار این موضوع سرنشینان خودرو دارای کاملترین نوع بیمه نیز هستند.

بعد از انتخاب ماشین مورد نظرتان، برنامه سفر و یا تشریفات خود را به کارشناسان رنت کنیم از طریق واتس‌اپ ارسال نمایید. همکاران ما برای شما یک پیش فاکتور صادر کرده و بصورت رزرو رایگان برای شما خودرو مورد نظرتان باقی می‌ماند. اما برای رزرو نهایی نیاز است تا مبلغ بیعانه تعیین شده را پرداخت کرده تا رزروتان نهایی شود. برای هماهنگی‌های نهایی حدود 24 ساعت قبل از سرویس‌تان، راننده با شما تماس گرفته و هماهنگی لازم را انجام می‌دهد.

راننده تشریفاتی در رنت کنیم برای سفرهای برون شهری و گردشگری آموزش‌های لازم را دیده و مسلط به اصول تشریفات است. همچنین در صورت نیاز به راننده مسلط به زبان انگلیسی می‌توانید این افراد را از رنت کنیم درخواست نمایید. راننده تشریفاتی در این مجموعه دارای کارت تور لیدری است.

در سفرهای برون شهری هزینه اسکان یا غذای راننده بر عهده مسافر بوده و این هزینه بصورت جداگانه از شما دریافت می‌شود.

خیر شما می‌توانید برای کرایه ماشین عروس به هر صورتیکه تمایل دارید خودرو مورد نظرتان را اجاره کرده و هر دو صورت با راننده و بدون راننده امکان پذیر است.

سوالات متداول اجاره خودرو بدون راننده

برای اجاره خودرو بدون راننده در کیش تنها نیاز است تا ابتدا به صفحه اجاره خودرو در کیش رفته و ماشین مورد نظرتان را انتخاب نمایید. سپس مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو را آماده کرده و از طریق واتس‌اپ آن را ارسال نمایید. کارشناسان ما بعد از بررسی مدارک و تایید آن، رزرو شما را تایید کرده و برای تایید نهایی مبلغی را جهت ودیعه از شما دریافت می‌کنند.

حداقل زمان برای اجاره ماشین در کیش 24 ساعت بوده و کمتر از این مقدار امکان پذیر نیست.

خیر اجاره ون در رنت کنیم تنها با راننده امکان پذیر است.

شما می‌توانید برای اجازه خودرو بدون راننده در استانبول ابتدا ماشین مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس مدارک آن را تهییه نمایید. بعد از تعیین خودرو، زمان سفر و همچنین مدارک مورد نیاز، می‌توانید از طریق واتس‌اپ برای کارشناسان ما ارسال کرده و رزرو خود را انجام دهید.

برای افرادی که مقیم ایران هستند کپی گواهینامه بین المللی، پاسپورت، اصل گواهینامه ایرانی، تصویر بلیط رفت و دیپوزیت مورد نیاز است.

بله برای رزرو شما نیاز به پرداخت وجه نبوده و تنها می‌توانید مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو مورد نظرتان را از طریق واتس‌اپ برای کارشناسان ما ارسال نمایید. آنها بعد از بررسی مدارک و در صورت تایید آنها، رزرو شما را انجام داده و برای رزرو قطعی خود نیازمند به پرداخت مبلغ ودیعه هستید.

برای افرادی که مقیم ایران هستند ارائه پاسپورت، ویزای توریستی، گواهینامه رانندگی بین المللی، دیپوزیت، پرداخت سفته برای خودروهای اقتصادی و چک برای خودروهای لوکس به میزان مبلغ خودرو نیاز است.

برای افرادی که مقیم خارج از کشور هستند گواهینامه بین المللی یا ارائه گواهینامه کشور محل زندگیشان، دیپوزیت، ارائه کپی از پاسپورت برای خودروهای اقتصادی و اصل پاسپورت برای خودروهای لوکس مورد نیاز است. در صورتیکه عدم تمایل به قرار دادن اصل پاسپورت دارید، دو برابر مبلغ دیپوزیت تعیین شده، دریافت می‌شود.

برای افراد مقیم ایران ارائه گواهینامه، کارت شناسایی معتبر، هر مدرکی که نشان دهنده شغل فرد باشد، دیپوزیت و سفته یا چک بسته به نوع خودرو متفاوت است، مورد نیاز بوده و این مدارک باید مورد تایید کارشناسان رنت کنیم قرار گیرد.

برای افراد مقیم خارج از ایران، ارائه گواهینامه بین المللی یا گواهینامه کشور محل زندگی فرد، دیپوزیت، کپی از پاسپورت برای خودروهای اقتصادی و اصل پاسپورت برای خودروهای لوکس مورد نیاز است.

استفاده از خودروهای بدون راننده برای سفرهای برون شهری وجود داشته که نیاز است تا در هنگام قرارداد این موضوع را ذکر نمایید. برای استفاده از این خودروها محدودیت کیلومتری وجود داشته که برای خودروهای ایرانی این محدودیت کیلومتری روزانه 300 کیلومتر بوده و برای خودروهای لوکس این میزان 200 کیلومتر است. شما می‌توانید همچنین خودرو خود را از یک شهر یا لوکیشن تحویل گرفته و به شهر دیگری عودت نمایید.

اجاره خودرو با راننده در مشهد نیازمند داشتن حداقل سن 20 سال، گواهینامه رانندگی، مدرک و گواهی معتبر شغلی، پرداخت مبلغ دیپوزیت، ارائه چک یا سفته به اندازه مبلغ خودرو.

سوالات متداول درباره دیپوزیت (ودیعه نقدی)

مبلغ دیپوزیت یا ودیعه بستگی به نوع خودرو درخواستی شما متفاوت است. این مبلغ بصورت ضمانت و در زمان رزرو خودرو توسط کارشناسان مشخص شده و بعد از تحویل خودرو بازگردانده می‌شود. شما به دو صورت می‌توانید مبلغ دیپوزیت را پرداخت نمایید، اگر بصورت ریالی پرداخت کنید بعد از عودت خودرو تا 24 ساعت کاری به شما برگردانده شده و اگر بصورت ارزی آن را پرداخت نمایید، در همان لحظه عودت به شما باز گردانده می‌شود.

بله تنها مبلغ کمی از دیپوزیت شما نزد شرکت باقی مانده تا جهت جریمه و استعلام خلافی خودرو باشد. این مبلغ بعد از 25 روز کاری به شما تحویل داده می‌شود.

مبلغ دیپوزیت یا ودیعه نقدی بستگی به نوع خودرو درخواستی شما دارد که این مقدار بصورت نقدی یا ارزی نزد شرکت باقی مانده و در هنگام عودت خودرو باز گردانده می‌شود. در هنگام ارسال مدارک از طریق واتس‌اپ، این میزان توسط کارشناسان رنت کنیم تعیین شده و بعد از پایان قرار داده به شما بازگردانده می‌شود.

مقدار دیپوزیت شما بستگی به نوع خودرو درخواستی دارد که این میزان بصورت نقدی توسط شرکت تعیین می‌شود. این مبالغ در صفحه مربوط به اجاره خودرو کیش بوده و بعد از پایان کرایه ماشین به شما عودت می‌شود. تنها مقدار 500 هزار تومان از مبلغ دیپوزیت بعد از 25 روز کاری و استعلام خلافی ماشین به شما برگردانده می‌شود.

میزان دیپوزیت یا همان ودیعه ضمانت، بصورت نقدی یا ارزی نزد شرکت نگه داده می‌شود. این مبلغ در هنگام رزرو خودرو مد نظرتان تعیین شده و بستگی به نوع ماشین، متفاوت است. این مقدار بعد از 25 روز کاری به شما برگردانده می‌شود.

بله شما می‌توانید مبلغ دیپوزیت خود را به دو صورت نقدی و ارزی پرداخت نمایید. اگر مبلغ را بصورت ارزی و در امارات پرداخت نمودید، هزینه حواله آن بر عهده مشتری است.

سوالات متداول درباره بیمه خودرو اجاره‌ای

در رنت کنیم دو نوع بیمه داریم، بیمه پایه و بیمه کامل. بیمه پایه بر روی همه خودروها وجود داشته و مبلغ آن در هنگام کرایه ماشین، رایگان است. بیمه کامل یک نوع بیمه بین‌المللی بوده (CDW) که میزان بیشتری از خسارات را تحت پوشش خود قرار داده و مبلغ آن، میزان 35 درصد از اجاره روزانه خودرو است. در هردو بیمه‌ها هزینه افت قیمت خودرو که زیر نظر کارشناس تعیین می‌شود، برعهده مشتری است.

همه ماشین‌ها در رنت کنید دارای بیمه بدنه و شخص ثالث است که در صورت بروز تصادف بخشی از مبلغ خسارت بر عهده مشتری و مابقی آن بر عهده بیمه است.

در رنت کنیم دو نوع بیمه وجود دارد، بیمه پایه و بیمه کامل. بیمه پایه بر روی همه خودروها بصورت رایگان وجود داشته و برای بیمه کامل باید مبلغ 35 درصد از هزینه کرایه روزانه خودرو پرداخت شود. بسته به نوع بیمه انتخابی شما بخشی از مبلغ خسارت بر عهده شما و مابقی آن برعهده شرکت است. هرچقدر بیمه انتخابی شما بالاتر باشد، تعهد شما برای جبران خسارت کمتر می‌شود.

امکان اجاره ون بدون راننده وجود نداشته و بیمه در اجاره ون با راننده برای همه سرنشینان وجود دارد.

بیمه پایه شامل کمک رسانی جاده‌ای، تعهدات ایمنی رنت کنیم، پوشش بیمه در برابر سرقت ماشین و بیمه شخص ثالث است. بیمه پایه بصورت رایگان بر روی تمامی خودروهای رنت کنیم وجود دارد.

بیمه کامل شامل امداد جاده‌ای، تعهد ایمنی، بیمه در برابر سرقت خودرو، بیمه شخص ثالث، پرداخت خسارات جزئی مانند لاستیک، شیشه و بدنه و حداقل معافیت از افت قیمت است. این بیمه به میزان 35 درصد از هزینه اجاره روزانه خودرو است.

اگر ماشین کرایه‌ای شما دچار نقص فنی شده و یا برای شما تصادف رخ داد، در ظرف کمتر از 45 دقیقه سرویس امداد رسانی ما بصورت رایگان برای شما ارسال می‌شود. در صورتیکه مشکل فنی خودرو شما رفع نشود، در کمتر از 24 ساعت ماشین شما بصورت رایگان تعویض می‌گردد.

سوالات متداول درباره شرایط پرداخت

رزرو خودرو در رنت کنیم بصورت رایگان انجام می‌شود، اما برای رزرو قطعی می‌بایست مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت کنید. مابقی مبلغ در هنگام شروع سرویس اجاره خودرو شما پرداخت شده و تسویه می‌شود. در صورتیکه نیاز به فاکتور رسمی داشتید باید آن را به کارشناسان شرکت اطلاع داده و به مبلغ فاکتور شما میزان 10% مالیات بر ارزش افزوده اضافه می‌شود.

بله رزرو خودرو در رنت کنیم رایگان بوده و شما بعد از ارسال مدارک، تعیین نوع خودرو و زمان اجاره ماشین به کارشناسان ما در رنت کنیم، می‌توانید رزرو خود را بصورت رایگان انجام دهید.

حداقل مدت زمان برای اجاره ون درون شهری 10 ساعت بوده و اگر نیاز به مدت زمان کمتری برای اجاره ون دارید، همان هزینه 10 ساعت از شما دریافت می‌شود. اما برای سفرهای برون شهری هزینه اجاره ون بصورت کیلومتری یا روزانه محاسبه می‌شود. برای استفاده از ون جهت ترانسفر فرودگاهی میزان نرخ مصوب ثابت وجود دارد.

بله برای سفرهای بین شهری محدودیت کیلومتری وجود داشته که برای خودروهای ایرانی این میزان 300 کیلومتر و برای خودروهای خارجی 200 کیلومتر است. این مقدار برای یک روز بوده و در صورت استفاده مازاد نیاز به پرداخت هزینه جدا هستید.

سوالات متداول درباره تحویل و عودت

محل تحویل و عودت خودرو بر اساس انتخاب مشتری بوده و بسته به محل مد نظر شما، هزینه ترانسفر دریافت می‌شود. شما می‌توانید خودرو خود را در یک شهر تحویل گرفته و در شهر دیگری عودت نمایید. فقط تحویل و عودت خودرو در شعبه مرکزی تهران و در ساعات اداری رایگان است.

بله نمایندگان شرکت رنت کنیم بصورت 24 ساعته آماده تحویل و عودت خودرو هستند.

محل تحویل و یا عودت ون بر عهده مشتری بوده و شما می‌توانید در هنگام قرارداد آن را تعیین نمایید.

شما می‌توانید خودرو کرایه شده را هتل محل اقامت، فرودگاه، محل سکونت و یا دفتر مرکزی رنت کنیم تحویل و یا عودت نمایید.

بله، هزینه‌ای جهت ترنسفر تحویل و عودت خودرو به شما تعلق می‌گیرد. اما تحویل و عودت خودرو به دفتر رنت کنیم رایگان است.

اگر خودرو درخواستی شما نیاز به گل آرایی داشته، ابتدا متصدی شرکت آن را به گل فروشی برده و بعد از گل آرایی ماشین، آن را در محل مورد نظر شما تحویل می‌دهد. همچنین در پایان مراسم در محل تعیین شده توسط شما، خودرو از شما تحویل گرفته می‌شود.

سوالات متداول اجاره ماشین عروس

برای اجاره ماشین عروس با راننده نیاز به ارائه هیچگونه مدرکی نبوده و تنها برای اجاره ماشین عروس بدون راننده نیاز به ارائه گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی و چک به ارزش خودرو که بعد از پایان مراسم به شما بازگردانده می‌شود.

شما می‌توانید از ساعت 9 صبح تا 12 شب ماشین مورد نظرتان را به مدت 15 ساعت کرایه نمایید.

حداقل مدت زمان اجاره ماشین عروس 10 ساعت بوده و حداکثر زمان اجاره 18 ساعت است که در ازای هر ساعت اضافه، هزینه دریافت می‌شود. اگر نیاز به اجاره خودرو بیش از 18 ساعت دارید باید آن را برای مدت زمان حداقل 3 روز کرایه نمایید.

اگر شما برای ماشین عروس خود نیاز به گل آرایی دارید که توسط مجموعه انجام می‌شود، ابتدا متصدی آن را به گل فروشی برده و بعد از آن انجام مراحل گل آرایی، خودرو به محل مورد نظر شما تحویل داده می‌شود. بعد از پایان مراسم خودرو در محل تعیین شده توسط شما، تحویل گرفته می‌شود.

سوالات متداول اجاره خودرو در دبی

بله شما می‌توانید خودرو مورد نظرتان را در هر مکانی در دبی تحویل بگیرید که در زمان اجاره خودرو محل مورد نظرتان را تعیین کرده و تنها می‌بایست هزینه ترنسفر آن را پرداخت نمایید.

بسته به نوع پرواز شما، ترمینال فرودگاهتان نیز متفاوت است. در زمان اجاره خودرو دبی نیاز است تا بلیط خود را در مدارکتان به کارشناسان رنت کنیم تحویل داده، تا بر اساس نوع پروازتان در همان ترمینال ماشین را به شما تحویل دهند. ماشین کرایه‌ای در پارکینگ ترمینال مربوط به پرواز شما منتظرتان بوده و هزینه پارکینگ نیز بر عهده شما است.

برای افراد مقیم ایران: کپی پاسپورت، کپی گواهینامه بین المللی، کپی از ویزا و دیپوزیت مورد نیاز است.

برای افراد مقیم امارات: گواهینامه رانندگی کشور امارات، کپی کارت اقامت و دیپوزیت مورد نیاز است.

مبلغ دیپوزیت بسته به نوع خودرو درخواستی داشته و این مقدار در زمان رزرو شما تعیین می‌شود. شما می‌توانید ودیعه نقدی یا دیپوزیت را بصورت ریالی یا ارزی پرداخت نمایید. این مقدار بعد از 25 روز کاری به شما بازگردانده می‌شود.

سوالات متداول اجاره خودرو در استانبول

برای اجاره خودرو بدون راننده نیاز است از طریق واتس‌اپ مدارک مورد نیاز را برای کارشناسان رنت کنیم، ارسال نمایید. آنها بعد از تایید مدارک شما، خودرو مورد نظرتان را رزرو و بعد از پرداخت ودیعه آن را رزرو نهایی می‌کنند.

برای افراد مقیم ایران نیاز است کپی پاسپورت، کپی از گواهینامه بین المللی، پرداخت دیپوزیت و چک یا سفته به اندازه مبلغ خودرو اجاره‌ای مورد نیاز است.

بر طبق قراردادی که در رنت کنیم انجام می‌دهید؛ در هنگام اجاره خودر تنها شخصی که ماشین را اجاره کرده است مجاز به رانندگی بوده و در صورتیکه شخص دیگری قصد رانندگی با ماشین را دارد می‌بایست گواهینامه و کارت شناسایی آن فرد نیز در قرارداد ذکر شده و این موضوع نیاز به هزینه مازاد است. اگر بدون هماهنگی شخص دیگری از خودرو استفاده نماید و در قرارداد درج نشده باشد، هیچگونه پوشش بیمه‌ای تعلق نگرفته و مسئولیت پاسخ‌گویی به پلیس بر عهده شما است.

در حال حاضر تنها امکان اجاره خودرو با راننده در استانبول وجود دارد.

سوالات متداول اجاره خودرو در عمان

بله برای اجاره ماشین در مسقط نیاز به داشتن گواهینامه بین المللی داشته و در غیر اینصورت اجازه رانندگی در سطح شهر مسقط را ندارید.

بله شما می‌توانید در زمان رزرو ماشین، محل تحویل و عودت آن را در هتل، فرودگاه و یا هر مکان دیگری تعیین نمایید.

شما در شهر مسقط عمان حداقل برای مدت زمان 3 روز و حداکثر 30 روز می‌توانید خودرو اجاره کنید.

حداقل سن مجاز برای کرایه ماشین در عمان 20 سال است.

پیمایش به بالا