مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی

برای اجاره خودرو در دبی با توجه به اینکه توریست یا مقیم کدام کشور هستید، شرایط متفاوتی وجود دارد.

برای اجاره خودرو در دبی ابتدا باید مدارک مورد نیاز زیر را طبق لیست آماده کرده و همراه با خودرو انتخابی خود برای ما از طریق واتس‌اپ ارسال کنید.

مدارک لازم اجاره خودرو در دبی بدون راننده ویژه توریست ها

برای گردشگرانی که قصد دارند اقدام به اجاره خودرو بدون راننده در دبی کنند، نیاز است مدارک زیر را ارائه دهند.
 • تصویر گواهینامه رانندگی بین المللی
 • تصویر ویزا
 • تصویر پاسپورت راننده
 • پرداخت مبلغ کرایه + ودیعه نقدی ضمانت ( deposit )

نکات مهم برای شرایط و قوانین اجاره خودرو در دبی

در زمان تحویل خودرو یک نسخه از قرارداد اجاره خودرو در دبی برای شما ایمیل می‌شود که این قرارداد کاملاً الکترونیکی است. اگر ساکن ایران هستید، باید با مراجعه به یکی از شعب کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی برای اخذ گواهینامه بین‌المللی خود اقدام کنید.

پرداخت ودیعه ضمانت (deposit)

ودیعه ضمانت درواقع مبلغی است که شما تحت عنوان ضمانت به شرکت اجاره‌دهنده خودرو پرداخت می‌کنید، در پایان قرارداد اجاره پس از 25 روز کاری، بعد از کسر جرایم رانندگی، عوارض جاده‌ای (سالک) و در صورت به‌وجودآوردن خسارت‌های جزئی، این سبک هزینه‌ها طبق اسناد و فاکتور رسمی کسر و به‌حساب ایران یا امارات شما بازگردانده می‌شود. شما می‌توانید حضوری یا غیرحضوری چه از طریق شعبه تهران و چه در زمان تحویل خودرو در دبی با هر واحد پولی شامل درهم امارات، تومان ایران، دلار یا یورو و حتی با BTC و USDT مبلغ ودیعه ضمانت و کرایه خودرو خود را پرداخت نمایید. درصورتی‌که مقیم امارات نباشید و دارای گواهینامه کشورهایی همچون آمریکا، اسپانیا، انگلیس و… هستید نیازمند به ارائه گواهی‌نامه بین‌المللی نیستید.

مدارک لازم برای اجاره خودرو دبی بدون راننده ویژه افراد مقیم امارات

اگر مقیم امارات هستید و قصد اجاره خودرو از رنت کنیم را دارید، لازم است پس از تماس با کارشناسان مجموعه و انتخاب خودروی مدنظر خود، مدارک لازم را ارسال کرده و در صورت تایید آنها، ماشین را رزرو کرده و در لوکیشن مدنظر خود تحویل بگیرید. این مدارک شامل موارد زیر است
 • گواهینامه رانندگی امارات
 • کپی از کارت اقامت
 • ویزا امارت
 • پاسپورت امارات
 • دیپوزیت (ودیعه نقدی ضمانت)

مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی برای گردشگران غیر ایرانی و غیر مقیم امارات

اجاره خودرو در دبی برای گردشگران غیر ایرانی شامل مدارک زیر می‌شود.
 • گواهینامه رانندگی بین المللی (در صورت داشتن گواهینامه رانندگی کشورهای اروپایی و امریکایی نیاز به گواهینامه بین المللی نیست).
 • ویزای توریستی امارات
 • تصویر پاسپورت با اعتبار 6 ماه
 • پرداخت ودیعه ضمانت (deposit)
قرارداد اجاره خودرو به صورت رسمی است که شامل 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده  است و در دو نسخه آماده‌سازی شده است که در آن اطلاعات راننده، مشخصات خودرو، تجهیزات اضافه، بیمه، ساعت و محل تحویل و عودت خودرو مشخص شده است.

مدارک لازم اجاره خودرو در دبی برای خودروهای با راننده

توجه داشته باشید به دلیل حضور راننده نیازی به ارائه‌ هیچ‌گونه مدرک و دیپوزیت نیست؛ همچنین تمامی مسئولیت‌ها و خسارات احتمالی برعهده راننده خواهد بود. حداقل زمان اجاره خودرو با راننده در دبی 5 ساعت است.

شرایط بیمه خودروهای اجاره ای

شرایط بیمه خودروها برای شرکت‌های مختلف اجاره خودرو مختلف است. در زمان رزرو خودرو هر چه بیمه بهتری انتخاب کنید مسئولیت مالی شما در تصادفات کمتر خواهد شد. در نتیجه در هنگام تصادف هزینه کمتری را پرداخت می‌کنید. بهترین نوع بیمه خودروهای اجاره‌ای LDW بین‌المللی است. اما در تمامی تصادفات اگر خودرو تعداد روز زیادی در تعمیرگاه متوقف شود، این هزینه بر عهده شما است زیرا بیمه این نوع هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهد. رنت کنیم فقط دو نوع بیمه دارد که به شرح زیر است.

بیمه پایه

حداقل نوع بیمه و تعهد مالی را پوشش می‌دهد. این بیمه به صورت پیش فرض بر تمامی خودروها وجود دارد و حتما می‌بایست در نظر داشته باشید در بیمه پایه مسئولیت مالی تمامی خسارت و زیان‌ها برعهده اجاره‌کننده است
 1. امداد جاده ای گسترده (ERA)
 2. تعهد ایمنی سعادت رنت (SSP)
 3. پوشش کامل سرقت
 4. بیمه شخص ثالث (ALI)
 5. هزینه‌ خواب ماشین برعهده‌ی مشتری است
مبلغ بیمه پایه / روزانه : رایگان

بیمه کامل

کامل ترین نوع بیمه بین المللی (LDW) خودروهای اجاره ای که تمامی پوشش ها را شامل می‌شود و مسئولیت مالی شما را تا سقف دیپوزیت شما کاهش می‌دهد. پوشش این نوع بیمه مخصوص خودروهای اجاره‌ای است و کاملا متفاوت با بیمه‌های شخص ثالث و بیمه بدنه است.
 1. امداد جاده ای گسترده (ERA)
 2. تعهد ایمنی سعادت رنت (SSP)
 3. پوشش کامل سرقت
 4. بیمه شخص ثالث (ALI)
 5. حداقل معافیت افت قیمت
 6. بیمه بدنه و حداقل مسئولیت (LDW)
 7. هزینه‌ی خواب ماشین برعهده‌ی مشتری است
مبلغ روزانه بیمه کامل / روزانه : معادل حدودا 35% کرایه خودرو

کلیدی‌ترین نکته‌ها در مدارک لازم اجاره خودرو در دبی

ما در رنت کنیم رضایت مشتریان را در ارجحیت تمام آن مسائلی قرار داده‌ایم که از مجموع آن‌ها تحت عنوان بیزینس یاد می‌کنیم. ما در کنار یکدیگر، با تلاشی مستمر و پایان‌ناپذیر، به صورت روزانه در به‌روزرسانی شرایط اجاره خودرو در دبی و سایر شعب خود فعالیت می‌کنیم تا شرایط رزرو و اجاره خودرو در امروز را آسان‌‌تر و به‌صرفه‌تر از دیروز کنیم. بنابراین تجربه سال‌ها فعالیت مداوم در زمینه اجاره ماشین به ما یاد داده است که نه تنها در حفظ مشتریان خود بکوشیم بلکه تجربه هربار اجاره خودرو از سوی آن‌ها را لذت‌بخش‌تر از دفعات پیشین کنیم.

سوالات متداول

خیر؛ برای رانندگی در دبی حتما لازم است گواهینامه بین المللی دریافت کرده و همراه خود داشته باشید.

اگر مقیم دبی هستید، نمی‌توانید به صورت دائمی با گواهینامه بین‌المللی رانندگی کنید و باید گواهینامه رانندگی امارات متحده عربی را دریافت کنید.

دیپوزیت به مبلغی گفته می‌شود که باید هنگام دریافت خودرو به عنوان ضمانت به شرکت پرداخت کنید. در صورتی که خودرو بدون وارد شدن خسارت یا هرگونه مشکلی به شرکت عودت داده شود؛ این مبلغ پس از 25 روز کاری به حساب شما بازگردانده خواهد شد.

 • خودروهای اقتصادی: 1000 درهم
 • خودروهای نیمه اقتصادی: 1200 درهم
 • خودرو های لوکس: 1500 درهم
 • خودرو های سوپر لوکس: 2000 درهم

بله در این مورد محدودیتی وجد ندارد و می‌توانید با ارز دلخواه خود ازجمله ریال، دلار، یورو، درهم و … هزینه اجاره خودرو و دیپوزیت را پرداخت نمایید.

برای دریافت گواهینامه بین‌المللی می‌توانید به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی مراجعه کرده یا به صورت غیر حضوری و مراجعه به سایت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، گواهینامه بین المللی خود را دریافت نمایید.

خیر؛ دریافت گواهینامه بین‌المللی فقط در کشور شما و جایی که گواهینامه ملی شما صادر شده است امکان‌پذیر می‌باشد.

رانندگی در دبی تحت قوانین و مقررات خاصی انجام می‌شود که لازم است برای حفظ امنیت و آرامش خود پیش از سفر به دبی با این قوانین آشنا شده و در هنگام رانندگی آنها را رعایت کنید.

گواهینامه ایرانی برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در ایران رانندگی کرده و در سفرهای بین شهری از آن استفاده کنند؛ اما گواهینامه بین المللی به منظور رانندگی در خارج از ایران صادر خواهد شد. علاوه بر آن، زبان گواهینامه بین المللی انگلیسی است اما گواهینامه ایرانی، فارسی است. همچنین مدت اعتبار این دو گواهینامه با یکدیگر متفاوت است و گواهینامه بین المللی حداکثر دارای 1 سال اعتبار است.

مدت زمان رانندگی شما به مدت اعتبار گواهینامه بین المللی که دریافت می‌کنید بستگی دارد و تا زمانی که این گواهینامه معتبر باشد می‌توانید از آن برای رانندگی در دبی استفاده کنید.

بله؛ یکی از مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی، ارسال تصویر ویزا است که حتما باید از پیش صادر شده باشد و آن را در اختیار داشته باشید.

بله، هنگام خروج از محل اقامتتان لازم است تا مدارک شناسایی خود را همراه داشته باشید.