راهنمای اجاره ماشین در ترکیه و انتخاب ماشین و شرکت

به قلم
|
|
راهنمای اجاره خودرو در ترکیه

اجاره خودرو در ترکیه برای گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند یک گزینه جذاب و مقرون به صرفه است. اجاره خودرو مزایای اقتصادی زیادی ارائه می‌دهد و انتخاب شرکت و خودرو مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. هدف این مقاله، راهنمایی در انتخاب بهترین شرکت کرایه ماشین در ترکیه، خودروی مناسب و نوع رزرو است. در انتخاب شرکت اجاره خودرو، عوامل مهمی مانند قیمت، پشتیبانی، نظرات مشتریان قبلی و امکانات اضافی می‌توانند تأثیرگذار باشند. برای انتخاب خودرو، نیازها و امکانات خودرو مانند ظرفیت، نوع سواری و قدرت موتور بسیار مهم هستند. در این مقاله، به بررسی این موارد به طور دقیق خواهیم پرداخت و نکات کلیدی برای اجاره خودرو در ترکیه را بررسی خواهیم کرد. با مطالعه این راهنما، شما بهترین تصمیمات را برای سفر و اجاره ماشین در ترکیه خواهید گرفت که کمک می‌کند تا تجربه خوبی از اجاره خودرو در ترکیه داشته باشید.

راهنمای اجاره خودرو در ترکیه، انتخاب خودرو

در هنگام اجاره خودرو در ترکیه، انتخاب خودرو مناسب با توجه به نیازها، بودجه و سلیقه شما امری حائز اهمیت است. این بخش از راهنمای اجاره خودرو در ترکیه به شما کمک می‌کند تا بهترین خودرو اجاره‌ای را برای خود انتخاب کنید. در ابتدا باید نیازهای خود را شناسایی کنید. آیا به صورت تک نفره از خودرو استفاده می‌کنید یا با خانواده و دوستانتان نیز همراهتان هستند؟ آیا نیاز به فضای بزرگ برای چمدان‌های خود دارید یا خودرویی کوچک و جمع و جور برای ترددهای داخل شهری مد نظرتان است؟ با شناخت دقیق نیازهای خود، می‌توانید بهترین خودرو را برای اجاره انتخاب کنید.

اگر با خانواده سفر می‌کنید، باید خودرویی با ظرفیت بالا را انتخاب کنید و خودروهای کوچک اصلاً مناسب شما نیستند. بودجه نیز یک عامل تعیین کننده در انتخاب خودرو برای اجاره در ترکیه است. پیش از رزرو خودرو حتماً باید بودجه خود را مشخص کنید و با توجه به آن، دنبال خودرویی با هزینه قابل قبول و مناسب بگردید. در نهایت، سلیقه شما نیز انتخاب خودرو مؤثر است. آیا به خودروهای سبک و اسپرت علاقه‌مند هستید یا خودروهای بزرگ و شاسی بلند را ترجیح می‌دهید؟ رنت کنیم مجموعه‌ای از خودروهای متنوع را برای کرایه در ترکیه ارائه می‌دهد و هیچ‌گونه محدودیتی در رابطه با اجاره خودرو از رنت کنیم وجود ندارد. به طور کلی، همه افراد با هر نیاز و سلیقه‌ای می‌توانند خودروی مناسبی را برای خود از رنت کنیم اجاره کنند.

راهنمای اجاره خودرو در ترکیه، انتخاب خودرو​
منبع: رنت کنیم

نرخ اجاره خودرو در ترکیه

قیمت اجاره خودرو در ترکیه در شرکت رنت کنیم بسیار مناسب درنظر گرفته شده است تا بتوانید به راحتی خودرو موردنظر خود را از ما اجاره کنید. برای استعلام دقیق قیمت باید به صفحه اجاره خودرو در ترکیه مراجعه کنید.

انتخاب شرکت در راهنمای اجاره ماشین در ترکیه

شرکت‌های زیادی هستند که در زمینه اجاره خودرو در ترکیه فعالیت می‌کنند؛ اما اگر می‌خواهید خدماتی بی نقص و کامل را دریافت کنید، پیشنهاد می‌کنم شرکت رنت کنیم را برای کرایه ماشین در ترکیه انتخاب کنید. اما چرا رنت کنیم بهترین شرکت اجاره ماشین در ترکیه است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که رنت کنیم مزایای زیادی را به مشتریان خود ارائه می‌کند و همین امر این شرکت را به یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه رنت خودرو تبدیل کرده است.

اولین مزیت رنت کنیم، ارائه انواع مختلف خودرو ها برای اجاره در ترکیه با قیمت مناسب و مقرون به صرفه است. در رنت کنیم شما می‌توانید با هر بودجه‌ای که دارید، خودروهای ارزان تا لوکس را در ترکیه اجاره کنید. از دیگر مزایای شرکت رنت کنیم می‌توان به پشتیبانی و پاسخگویی کارشناسان در تمامی روزهای هفته اشاره کرد. کارشناسان ما در رنت کنیم حتی در روزهای تعطیل نیز پاسخگوی مشتریان عزیز هستند.

اجاره خودرو در ترکیه با راننده و بدون راننده

یکی دیگر از سؤال‌هایی که ذهن هر فردی را که قصد اجاره خودرو در ترکیه را دارد درگیر می‌کند، این است که اجاره خودرو با راننده بهتر است یا بدون راننده؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که هر کدام از این خدمات مزایای خاص خود را دارند. به طور کلی اجاره ماشین در ترکیه با راننده، راحتی بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد. راننده‌ای که در اختیار شما قرار می‌گیرد تمام مسیرها و آدرس‌ها را بلد است و به امور تشریفات نیز تسلط دارد. 

همچنین در این نوع خدمات فرد اجاره کننده نیازی به ارائه هیچ‌گونه مدارکی ندارد و به راحتی می‌تواند خودروی موردنظر خود را اجاره کند. از طرفی دیگر نیز کرایه ماشین در ترکیه بدون راننده آزادی و استقلال بیشتری را در اختیار مسافر قرار می‌دهد. همچنین خدمات اجاره خودرو بدون راننده در ترکیه ارزان‌تر از خدمات با راننده است و مقرون به‌صرفه‌تر محسوب می‌شود.

اجاره خودرو در ترکیه با راننده و بدون راننده​
منبع: رنت کنیم

راهنمای اجاره خودرو در ترکیه؛ قوانین و شرایط

 • دیپوزیت: دیپوزیت یا همان ودیعه ضمانت نقدی، مبلغی است که شرکت اجاره خودرو به عنوان ضمانت از فرد اجاره کننده می‌گیرد و پس از اتمام دوره اجاره نیز، مبلغ به حساب مشتری بازگردانده می‌شود. میزان مبلغ دیپوزیت با توجه به نوع خودروی انتخابی متفاوت است.
 • محل تحویل و عودت خودرو: محل تحویل و عودت خودرو در زمان رزرو با توجه به نیاز و درخواست مشتری تعیین می‌شود. در صورتی که قصد دارید خودرو اجاره‌ای را در محلی به‌جز دفتر رنت کنیم تحویل بگیرید، می‌توانید در زمان رزرو، مکان موردنظر خود را تعیین کنید. سپس با پرداخت هزینه ترانسفر، می‌توانید خودرو را در مکان مدنظرتان تحویل بگیرید.
 • محدودیت مسافت: تمامی خودروهای اجاره‌ای رنت کنیم در ترکیه دارای محدودیت مسافت 200 کیلومتر در طول روز هستند. در صورتی که مسافتی بیشتر از این مقدار را طی کنید، باید هزینه مازاد پرداخت کنید.

راهنمای اجاره خودرو در ترکیه؛ روند رزرو و اجاره

 • در ابتدا لازم است در زمان ارسال درخواست، زمان، تاریخ و مکان تحویل و بازگشت خودرو را مشخص کنید.
 • اگر به تجهیزات اضافی مانند صندلی کودک و… نیاز دارید، حتماً در زمان رزرو به کارشناسان رنت کنیم اطلاع دهید.
 • در مرحله بعدی لازم است مدارک موردنیاز اجاره خودرو در ترکیه را کامل کنید و از طریق واتس‌اپ برای کارشناسان رنت کنیم ارسال کنید.
 • در صورت کامل بودن مدارک، درخواست رزرو شما توسط کارشناسان رنت کنیم تأیید می‌شود.
 • سپس پیش فاکتور توسط کارشناسان ما ارسال می‌شود و شما باید پیش پرداخت و ودیعه ضمانت نقدی را پرداخت کنید.
 • پس از انجام واریزی و تسویه، قرارداد اجاره تنظیم می‌شود و خودرو در زمان و مکان مشخص شده به شما تحویل داده می‌شود.
راهنمای اجاره خودرو در ترکیه؛ روند رزرو و اجاره​
منبع: رنت کنیم

مدارک اجاره خودرو در ترکیه

مدارک موردنیاز اجاره خودرو در ترکیه برای گردشگران ایرانی:

 • عکس از پاسپورت
 • حداقل 21 سال سن
 • عکس از گواهینامه بین‌المللی (IDP)
 • ارائه اصل گواهینامه ایرانی با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ودیعه ضمانت نقدی (دیپوزیت)

مدارک موردنیاز کرایه ماشین در ترکیه ویژه افراد مقیم ترکیه:

 • عکس از کارت اقامت ترکیه (کیملیک)
 • عکس از گواهینامه رانندگی ترکیه
 • عکس از پاسپورت ترکیه
 • داشتن حداقل 21 سال سن
 • ودیعه ضمانت نقدی (دیپوزیت)

مدارک موردنیاز برای گردشگران غیرایرانی و غیرمقیم ترکیه:

 • عکس از پاسپورت یا آیدی کارت افراد مقیم اروپا
 • عکس از گواهینامه رانندگی بین‌المللی یا گواهینامه کشور محل سکونت به زبان لاتین
 • ویزا ترکیه
 • حداقل سن 21 سال
 • ودیعه ضمانت نقدی (دیپوزیت)
مدارک اجاره خودرو در ترکیه​
منبع: رنت کنیم

راهنمای اجاره خودرو در ترکیه؛ بیمه خودروها

بیمه یکی از مهم‌ترین موارد برای اجاره خودرو در ترکیه است زیرا می‌تواند مسئولیت‌های فرد اجاره کننده را در برابر تصادفات و خسارات احتمالی کاهش دهد. به همین منظور مجموعه رنت کنیم، بیمه پایه را برای تمامی خودروهای خود به صورت رایگان اعمال کرده است. بیمه پایه دارای حداقل پوشش‌ها و تعهدات است که شامل مواردی مانند امداد جاده‌ای گسترده (ERA)، پوشش کامل در برابر سرقت، تعهد به ایمنی توسط شرکت (SSP) و بیمه شخص ثالث (ALI) می‌شود.

راهنمای اجاره خودرو در ترکیه؛ بیمه خودروها​
منبع: رنت کنیم

برداشت نهایی

در مقاله راهنمای اجاره خودرو در ترکیه به بررسی موارد مختلفی مانند انتخاب خودرو مناسب، شرایط و قوانین، مدارک موردنیاز و… پرداختیم. شرکت رنت کنیم به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های کرایه ماشین در ترکیه شناخته می‌شود؛ زیرا انواع مختلفی از خودروها را با قیمت مناسب و مقرون به صرفه ارائه می‌دهد و کارشناسان در تمامی روزهای هفته پاسخگوی مشتریان هستند. در این راهنما، قوانین و شرایط مربوط به اجاره خودرو از جمله دیپوزیت، محل تحویل و عودت خودرو و محدودیت مسافت نیز بررسی شده است. اگر تجربه‌ای در زمینه اجاره ماشین در ترکیه از رنت کنیم دارید، حتماً تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

در این بخش به برخی از سؤالات شما در زمینه راهنمای اجاره خودرو در ترکیه پاسخ می‌دهیم.

آیا هزینه اجاره خودرو در ترکیه بالا است؟

مجموعه رنت کنیم انواع مختلفی از خودروهای ارزان تا لوکس را برای اجاره در ترکیه ارائه می‌کند و همه افراد با هر بودجه‌ای می‌توانند از خدمات اجاره ماشین در ترکیه استفاده کنند.

توریست‌های ایرانی که به ترکیه سفر می‌کنند، برای کرایه ماشین در ترکیه به چه مدارکی نیاز دارند؟

مدارک لازم توریست‌های ایرانی برای اجاره خودرو در ترکیه شامل عکس از پاسپورت، حداقل 21 سال سن، عکس از گواهینامه بین‌المللی (IDP)، ارائه اصل گواهینامه ایرانی با حداقل 6 ماه اعتبار و ودیعه ضمانت نقدی (دیپوزیت) می‌شود.

حداقل هزینه اجاره خودرو در ترکیه از مجموعه رنت کنیم چقدر است؟

حداقل هزینه اجاره خودرو در ترکیه از مجموعه رنت کنیم روزانه 800 لیر است که مربوط به هیوندای i20 می‌شود.

حداقل سن مجاز برای اجاره خودرو در ترکیه چقدر است؟

حداقل سن مجاز برای اجاره خودرو در ترکیه 21 سال است.

5
(1)

5 / 5. 1

2 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای اجاره ماشین در ترکیه و انتخاب ماشین و شرکت»
  1. سلام. برای اجاره خودرو در ترکیه به صورت با راننده نیازی به ارائه مدارکی نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا