فهرست فرودگاه‌ های امارات متحده عربی

فهرست فرودگاه‌های امارات

امارات متحده‎‌ی عربی یک کشور پادشاهی است که در جنوب غربی آسیا قرار دارد. این کشور جزو کشورهای موفق و مدرن در خاورمیانه به حساب می‌آید و از جنوب و غرب با عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است.

با توجه به پیشرفت‌هایی که در این کشور به وجود آمده است، حالا امارات فرودگاه‌هایی دارد که در هیچ زمانی از سال بدون پرواز نیستند. فرودگاه‌‌های امارات بهترین امکانات رفاهی برای مسافران وجود دارد.

با در نظر گرفتن تصویر سفر هوایی امارات متحده‌ی عربی، این کشور متشکل از فرودگاه‌های مدرن و مجهز جهانی است که از نظر خدمات، عملکرد، کیفیت و زیرساخت رتبه‌ بالایی دارند. در اینجا لیست تمام فرودگاه‌های امارات و جزئیات مربوط به آنها را در اختیار شما قرار دادیم تا سفری با دغدغه‌ی کمتر و خاطراتی جذاب‌تر داشته باشید.

رنت کنیم آماده ارائه خودرو در کشور امارات است. بیشترین استقبال، اجاره خودرو در دبی است که می‌توانید انواع ماشین را از مجموعه با مدت زمان مشخص در اختیار داشته باشید.

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه دبی برای ایرانیان نامی آشناست. فرودگاه بین المللی دبی طی چند سال پیشرفت‌های بسزایی داشته است. فرودگاه دبی در درجه اول یک فرودگاه بین المللی است که در بین مسافران طرفداران زیادی داشته است و در مجموع آن را به عنوان یک تجربه‌ی عالی ارزیابی کرده‌اند. این فرودگاه در 3100 هکتار زمین ساخته شد که از هر نقطه از دبی با تاکسی یا حتی مترو می‌توان به آن دست یافت و به طور کلی دسترسی آن به مرکز شهر آسان است.،این فرودگاه دارای 3 ترمینال است که بزرگترین شرکت هواپیمایی امارات را نیز دارد. با توجه به تردد مسافران، DXB سومین فرودگاه شلوغ جهان با رکورد جابجایی ۸۸ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۷ است.

امکانات فرودگاه دبی:

  1. ارائه‌ی خدمات درمانی و غذاخوری عالی برای مسافران در منطقه‌ی Duty-Free و در بین زمان پروازهای ترانزیت
  2. وجود مراکز خرید با ارائه‌ی کالاهای متنوع از برندهای گران‌قیمتی مانند Chanel، Jimmy Choo 3- سالن‌های استراحت در هر پایانه‌ برای استراحت مسافران
  3. اینترنت پرسرعت Wi-Fi رایگان
  4. وجود Kid Zone در ترمینال 3 برای آرامش بیشتر کودکان پیش از پرواز

آدرس فرودگاه دبی: در منطقه القرهود، 4.6 کیلومتری شرق دبی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه فرودگاه دبی می‌توانید از صفحه‌ی مخصوص به آن دیدن کنید تا بیشتر با این بنای باشکوه و ناب آشنا شوید.

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی ابوظبی

این فرودگاه به عنوان دومین فرودگاه بزرگ امارات متحده عربی در 2 ژانویه 1982 با طرح مدرن سازی کشور افتتاح شد. فرودگاه ابوظبی دارای 3 ترمینال است و مالکیت آن به صورت کامل به دولت ابوظبی تعلق دارد. فرودگاه ابوظبی دارای دو باند موازی 13R/31L و 13L به طول 4.1 متر و عرض 60 متر است. ترمینال 3 جدیدترین قسمت فرودگاه در سال‌های اخیر است که برای خطوط هوایی اتحاد از جمله ایرباس A380 استفاده می‌شود. در حال حاضر این فرودگاه پایگاهی برای بیش از 30 شرکت هواپیمایی است که به حدود 100 مقصد در 50 کشور پرواز می‌کنند.

آدرس فرودگاه ابوظبی: 38 کیلومتری جنوب شرقی مرکز ابوظبی

فرودگاه بین المللی شارجه

این فرودگاه با توجه به اندازه‌ی آن در رتبه‌ی سوم لیست فرودگاه‌های امارات متحده عربی قرار دارد و دارای هشت گیت خروج به همراه 25 جایگاه هواپیماست.

از زمان تاسیس این فرودگاه خطوط هوایی زیادی در آن فعال شدند که مهم‌ترین آنها عبارتند از: Air Arabia، Etihad Airways، Saudi Airlines، Egypt Air . این فرودگاه که به عنوان دومین مرکز بزرگ و شلوغ بار در خاورمیانه در نظر گرفته می‌شود، ظرفیت جابجایی 500000 تن بار در سال را دارد. طبق گزارشات سال 2012، فرودگاه بین المللی شارجه 5 میلیون مسافر و 332796 تن بار جابجا کرده است.

آدرس فرودگاه شارجه: در 13 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر شارجه

فرودگاه بین المللی شارجه

فرودگاه اجرایی البطین

این فرودگاه مختص به پروازهای تجاری است که در سال 1969 افتتاح شد و دارای یک باند آسفالت 2200 به طول متر است. این فرودگاه از منحصر به فردترین فرودگاه‌‌های امارات است که تا زمانی که فرودگاه ابوظبی (در سال )1982 افتتاح شد، مرکز اصلی هوانوردی امارات بود.

این فرودگاه اجرایی با ظرفیت نگهداری 30 جت خصوصی و یک مکان ایده آل برای توقف به منظور سوخت‌گیری، در قلب ابوظبی جای گرفته است و به راحتی برای مسافران قابل دسترسی است.

آدرس فرودگاه اجرایی البطین : در ۱۲ کیلومتری جنوب شرقی ابوظبی

فرودگاه راس الخیمه در امارات

فرودگاه راس الخیمه از آن دسته فرودگاه های امارات است که دو ترمینال مسافربری، خدمات نگهداری و آموزش هواپیما دارد؛ همچنین دارای امکانات مناسبی مانند پایانه‌های VIP، سالن‌های استراحت، مناطق سیگار، غذاخوری، فروشگاههای متنوع، ایستگاه پلیس و مرکز پزشکی است.

شرکت‌های هواپیمایی که در این فرودگاه فعالیت می‌کنند، عمدتاً به منظور ارائه‌ی خدمات به مشاغل باربری، Air Arabia، Air India Express، Luxair، Ural Airlines، Smartwings Poland و Pegasus Airlines هستند.

خوب است بدانید که مسافران مسلمان فرودگاه راس الخیمه در هر دو ترمینال ورود و خروج اتاق نماز دارند. Wi-Fi رایگان این مجموعه نیز این امکان را فراهم می کند تا قبل از یک پرواز طولانی به صورت آنلاین با دیگران در ارتباط باشید یا فیلم تماشا کنید.

آدرس فرودگاه راس الخیمه : 20 کیلومتری جنوب شهر اصلی

فرودگاه راس الخیمه

فرودگاه بین المللی العین

فرودگاه بین المللی العین دومین فرودگاه بزرگ ابوظبی از فرودگاه های امارات است که در سال 1994 تاسیس شد. این فرودگاه دارای یک ترمینال، چهار دروازه و باند 4000 متری است که دولت برای توسعه و برای عملکرد بهتر برنامه‌هایی را در نظر گرفته است.

آدرس فرودگاه بین المللی العین: 18 کیلومتری شمال غربی شهر العین

فرودگاه بین المللی العین

فرودگاه بین المللی فجیره

فرودگاه بین‌المللی فجیره در سال ۱۹۸۷ افتتاح شده است که یک باند فرود آسفالت با ۳۷۵۰ متر طول دارد. این فرودگاه FH ظرفیت جابجایی دو میلیون مسافر در سال،در حال حاضر تحت بازسازی‌های گسترده است.

آدرس فرودگاه بین المللی فجیره: ۱.۹ کیلومتری جنوب شهر فجیره

فرودگاه بین المللی فجیره

فرودگاه بین المللی آل مکتوم

فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم که به نام دبی ورلد سنترال نیز شناخته می‌شود، حدود 14000 هکتار وسعت دارد. این فرودگاه جزو اولین فرودگاه های امارات است که به صورت هدفمند در جهان ساخت شد. برای ساخت این فرودگاه حدود 82 میلیارد دلار دولت در سال 2017 تخمین زد که هزینه‌ی ساخت این فرودگاه حدودا 82 میلیارد دلار خواهد بود.

در آینده این فرودگاه قرار است بزرگ‌ترین دروازه جهانی با ظرفیت بیش از 160 میلیون مسافر در سال باشد؛ همچنین به عنوان یک هاب لجستیک چند وجهی برای 12 میلیون تن بار عمل خواهد کرد و این پیش‌بینی برای سال 2027 خواهد بود

آدرس فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم: در 50 کیلومتری مرکز دبی

فرودگاه بین المللی آل مکتوم

سخن آخر

در پایان خوب است اشاره کنیم که شرکت رنت کنیم با سابقه 10 ساله توانسته بالاترین رضایت مندی مشتریان را کسب نماید. این مجموعه دارای چند شعبه‌‌ی فعال در شهرهای مختلف همچون دبی، عجمان، شارجه و ابوظبی در امارات است. رنت کنیم این امکان را به همراهان خود می‌دهد که بتوانند خدمات اجاره خودرو را با انتخاب خودروی ارزان قیمت و لوکس به مقاصد کاری و تفریحی امارات سفر کنند. زمانی که خودرو را برای فرودگاه رزرو کنید، نمایندگان رنت کنیم یک ساعت قبل از حضور شما در فرودگاه حضور خواهند داشت و، برای یافتن شما از پلاکارت و شماره تماس استفاده می‌کنند و به راحتی و به محض حضور شما خودرو را به شما تحویل خواهند داد.