بهترین فرودگاه های جهان

بهترین فرودگاه های جهان

فرودگاه‌ها نه تنها دروازه‌هایی به شهرها و کشورها هستند، بلکه به نمادهای از پیشرفت، معماری مدرن و کارآیی تبدیل شده‌اند. در سراسر جهان، برخی فرودگاه‌ها به دلیل طراحی خیره‌کننده، امکانات بی‌نظیر و سطح بالای خدمات مسافرتی، شهرت فراوانی دارند. این فرودگاه‌ها نه تنها نقش مهمی در بهبود تجربه سفر دارند، بلکه به عنوان نمادهایی از فرهنگ و تکنولوژی کشورهایشان شناخته می‌شوند. در این مقاله، ما به بررسی بهترین و جذاب‌ترین فرودگاه‌های جهان می‌پردازیم، فرودگاه‌هایی که با ارائه تجربیات فراموش‌نشدنی به مسافران، استانداردهای جدیدی در صنعت هوانوردی تعریف کرده‌اند. از معماری بی‌نظیر گرفته تا خدمات استثنایی، این فرودگاه‌ها نه تنها مکان‌هایی برای سفر هستند، بلکه مقاصدی خود به خود به شمار می‌روند.

10 فرودگاه برتر جهان

در سراسر جهان بیش از 41.700 فرودگاه‌ مختلف وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی‌های خوب و بد هستند. تفاوت آنها در مجهز و پیشرفته‌ بودن دستگاه های موجود می باشد. نشریه انگلیسی Sky Trax سالهاست که فرودگاه های جهان را زیر نظر گذاشته است و هر ساله لیستی از بهترین فرودگاهها را منتشر می کند. در زیر معروف ترین فرودگاه های جهان در سال 2023 را به شما معرفی خواهیم کرد. 

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ از سال 1988 تاسیس شده است که یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان می باشد. فرودگاه هنگ کنگ از سال 1999 تا به حال 8 بار به عنوان برترین فرودگاه جهان انتخاب شده است و به عنوان دومین فرودگاه پر افتخار اسکای ترکس شناخته می‌شود. فرودگاه‌ بین المللی هنگ کنگ قطب ایرلاین یا شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک است؛ به این معنا که فعالیت اصلی ایرلاین کاتای پاسفیک در این فرودگاه انجام می‌شود.

موقعیت: هنگ کنگ

فرودگاه هنگ گنگ

فرودگاه بین المللی کانسای

فرودگاه بین المللی کانسای واقع در جزایر ساحل اوسکا در سال 1994 تاسیس شده است که به صورت 24 ساعته در مسیرهای داخلی و بین المللی در حال فعالیت است. جزو شناخته شده‌ترین فرودگاه‌های جهان محسوب می‌شود و نخستین فرودگاهی است که در اقیانوس ساخته شده‌ است.

موقعیت: اوساکا، ژاپن

فرئدگاه کانسای

فرودگاه بین المللی هیترو لندن

فرودگاه هیثرو (Heathrow) یا هیتروی لندن که در سال 1946 ساخته شده، جز بزرگترین فرودگاه های دنیا می باشد. این فرودگاه دارای مساختی 12.14 کیلومتر مربع است که دارای 4 ترمینال است.

موقعیت: لندن، انگلیس

فرودگاه لندن

فرودگاه زوریخ

فرودگاه زوریخ که در سال 1948 در شهر سوئیس تاسیس شد که دارای بالاترین استانداردهای روز جهان است. در فرودگاه زوریخ فناوری‌های مربوطه در بروزترین حالت ممکن است و دارای خدمات پزشکی و امکانات تفریحی می باشد.

موقعیت: زوریخ، سوئیس

فرودگاه مونیخ

فرودگاه مونیخ بیش از 15 کیلومتر مربع مساحت دارد که دارای امکانات رفاهی است. فرودگاه مونیخ با ایجاد 150 غرفه و 50 مکان برای خوردن و آشامیدن به یک مرکز خرید بزرگ تبدیل شده است.

موقعیت: مونیخ، آلمان

فرودگاه بین‌المللی ناریتا

فرودگاه بین المللی ناریتا در سال 1978 تاسیس شده است. که با نام تویکو ناریتا جزء شلوغ‌ترین فرودگاه های جهان شناخته شده است. در سال 2021 کمپانی اسکای ترکس 3 فرودگاه از ژاپن را در در فهرست 10 تایی خود گنجانده است که با توجه به این، ژاپن را می‌توان یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان محسوب کرد.

موقعیت: توکیو، ژاپن

فرودگاه بین المللی اینچئون

فرودگاه بین المللی اینچئون بزرگ‌ترین فرودگاه کره جنوبی و جزء شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان است که در سال‌های 2009 و 2012 به عنوان برترین فرودگاه‌ جهان شناخته شد.

موقعیت: سئول، کره جنوبی

فرودگاه اینچئون

فرودگاه چانگی

فرودگاه پرآوازه چانگی در سال 1981 تاسیس شده است که بدون شک یکی از زیباترین فرودگاه‌های جهان و بزرگ‌ترین قطب مسافربری در جنوب شرقی آسیا است. فرودگاه چانگی سنگاپور 8 سال از سال 2013 تا 2020 و به طور متوالی به عنوان برترین فرودگاه جهان شناخته ‌شد. علاوه بر آن نیز از سال 1999 تا کنون 3 بار دیگر هم به عنوان بهترین فرودگاه جهان معرفی شده بود.

موقعیت: سنگاپور

فرودگاه چانگی

فرودگاه هانه‌دا

فرودگاه بین‌المللی توکیو که با نام فرودگاه هانه‌دا که در سال 1931 ساخته شده است به عنوان بهترین فرودگاه داخلی و تمیز‌ترین فرودگاه جهان نیز شناخته می‌شود.

از سال 2017 تا به حال همیشه در جایگاه دومین یا سومین فرودگاه برتر اسکای ترکس بوده است.

موقعیت: توکیو، ژاپن

فرودگاه بین المللی حمد

پیشرفت قطر در صنعت هوانوردی کاملا مشهود است، از حضور پررنگ شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در یک دهه اخیر به عنوان برترین ایرلاین جهان گرفته تا فرودگاه بین المللی حمد که 7 سال پس از افتتاحش، نخستین بار در سال 2020 موفق به کسب جایگاه سوم برترین فرودگاه جهان شد و اکنون در سال جاری با کنار گذاشتن فرودگاه هانه‌دا و یکه تازی 8 ساله چانگی سنگاپور، موفق به کسب مقام نخست برترین فرودگاه دنیا در سال 2021 شد. طبق تعریف سایت اسکای ترکس فرودگاه بین المللی حمد علاوه بر چشم گیر‌ترین معماری در ساخت مجموعه ترمینال‌ها، لوکس‌ترین فرودگاه جهان نیز محسوب می‌شود.

موقعیت: دوحه، قطر

سال تاسیس: 2014

فرودگاه حمد

سخن آخر

آنچه شما در این مطلب خوانید، معرفی برترین فرودگاه‌های جهان در سال 2023 بر اساس کمپانی معتبر اسکای ‌ترکس بود. در ایران نیز در فرودگاه امام خمینی و مهرآباد جز بهترین ها به شمار می آید و دارای تجهیزات و سیستم های پیشرفته تری به نسبت دیگر فرودگاه ها است. برای راحتی رفت و آمد خود می توانید از شرکت رنت کنیم خودروی مورد علاقه خود را بر اساس بودجه خود انتخاب و اجاره کنید. اجاره خودرو در فرودگاه امام جزء پر طرفدارترین روش برای رسیدن به مقصدتان است زیرا شما با پرداخت هزینه کمتر نسبت به تاکسی می توانید سفر کنید.