لیست بهترین فرودگاه‌های جهان

به قلم
|
|
بهترین فرودگاه‌های جهان

فرودگاه‌ها نه تنها دروازه‌هایی به شهرها و کشورها هستند، بلکه به نمادهای از پیشرفت، معماری مدرن و کارایی تبدیل شده‌اند. در سراسر جهان، بهترین فرودگاه‌های جهان به دلیل طراحی خیره‌کننده، امکانات بی‌نظیر و سطح بالای خدمات مسافرتی، شهرت فراوانی دارند. این فرودگاه‌ها نه تنها نقش مهمی در بهبود تجربه سفر دارند، بلکه به عنوان نمادهایی از فرهنگ و تکنولوژی کشورهایشان شناخته می‌شوند. در مقاله بهترین فرودگاه جهان، ما به بررسی بهترین فرودگاه دنیا می‌پردازیم. فرودگاه‌هایی که با ارائه تجربیات فراموش‌نشدنی به مسافران، استانداردهای جدیدی در صنعت هوانوردی تعریف کرده‌اند. از معماری بی‌نظیر گرفته تا خدمات استثنایی، این فرودگاه‌ها نه تنها مکان‌هایی برای سفر هستند، بلکه مقاصدی خود به خود به شمار می‌روند.

بهترین فرودگاه دنیا کجاست؟

  • فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ
  • فرودگاه بین‌المللی کانسای
  • فرودگاه بین‌المللی هیترو لندن
  • فرودگاه زوریخ
  • فرودگاه مونیخ
  • فرودگاه بین‌المللی ناریتا
  • فرودگاه بین‌المللی اینچئون
  • فرودگاه چانگی
  • فرودگاه هانه‌دا
  • فرودگاه بین‌المللی حمد

بهترین فرودگاه دنیا، فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ

فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ یکی از پرترددترین فرودگاه‌های دنیاست که در سال 1988 ساخته شده است. این فرودگاه بهترین فرودگاه دنیا در هنگ کنگ شناخته می‌شود و از دهه 90 میلادی نیز تا سال 2024، 8 بار به عنوان بهترین فرودگاه دنیا انتخاب شده است. علاوه بر این، این فرودگاه قطب اصلی ایرلاین کاتای پاسفیک است و این ایرلاین بیشتر پروازها و فعالیتش را در این فرودگاه انجام می‌دهد.

موقعیت: هنگ کنگ

سال ساخت: 1988

بهترین فرودگاه دنیا، فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ
منبع: Instagram

فرودگاه بین‌المللی کانسای از بهترین فرودگاه‌های جهان

فرودگاه بین‌المللی کانسای واقع در جزایر ساحل اوسکا در سال 1994 تأسیس شده است که به صورت 24 ساعته در مسیرهای داخلی و بین‌المللی در حال فعالیت است. این فرودگاه بسیار مشهور و معروف است و اولین و بهترین فرودگاه دنیا است که در اقیانوس ساخته شده است.

موقعیت: اوساکا، ژاپن

سال ساخت: 1994

فرودگاه بین‌المللی کانسای از بهترین فرودگاه‌های جهان
منبع: سایت رسمی فرودگاه کانسای

فرودگاه بین‌المللی هیترو لندن

فرودگاه هیثرو (Heathrow) در لندن قرار دارد که به آن فرودگاه هیتروی لندن نیز گفته می‌شود و بزرگ‌ترین فرودگاه بریتانیاست. این فرودگاه در سال 1946 ساخته شده و جز بزرگ‌ترین و بهترین فرودگاه‌های جهان می‌باشد. این فرودگاه دارای مساحتی 12.14 کیلومتر مربع است که دارای 4 ترمینال است. فرودگاه هیتروی لندن در لیست بهترین فرودگاه دنیا قرار دارد و به علت مساحت زیادی که دارد، جز 5 فرودگاه بزرگ قاره اروپا است.

موقعیت: لندن، انگلیس

سال ساخت: 1946

فرودگاه بین‌المللی هیترو لندن
منبع: سایت رسمی فرودگاه بین‌المللی هیترو لندن

مزایا اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی

توریست‌های بسیاری هر ساله از کشورهای مختلف به ایران سفر می‌کنند و اصولاً اولین مقصد آن‌ها تهران است. بیشتر این توریست‌ها از طریق فرودگاه امام خمینی که بهترین فرودگاه ایران است، وارد کشور می‌شوند. ازآنجایی‌که این گردشگران معمولاً با مسیرها در تهران آشنا نیستند، اجاره خودرو در فرودگاه می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا به‌راحتی به هتل خود بروند. توصیه می‌کنیم حتماً توریست‌ها مدارک موردنیاز برای اجاره ماشین در تهران و فرودگاه را همراه خود داشته باشند تا بتوانند به‌راحتی از طریق کارشناسان رنت کنیم، خودرو موردنظر خود را اجاره کنند.

فرودگاه زوریخ

فرودگاه زوریخ که در سال 1948 در شهر سوئیس تأسیس شد که دارای بالاترین استانداردهای روز جهان است. در فرودگاه زوریخ فناوری‌های مربوطه در بروزترین حالت ممکن است و دارای خدمات پزشکی و امکانات تفریحی می‌باشد.

موقعیت: زوریخ، سوئیس

فرودگاه زوریخ
منبع: سایت رسمی فرودگاه زوریخ

فرودگاه مونیخ، بهترین فرودگاه دنیا

فرودگاه مونیخ بیش از 15 کیلومتر مربع مساحت دارد که دارای امکانات رفاهی است که سبب شده این فرودگاه به لیست بهترین فرودگاه جهان وارد شود. فرودگاه مونیخ دارای150 غرفه و 50 مکان برای خوردن و آشامیدن است و شبیه یک مرکز خرید و مال بزرگ است.

موقعیت: مونیخ، آلمان

سال ساخت: 1992

فرودگاه مونیخ، بهترین فرودگاه دنیا
منبع: سایت رسمی فرودگاه مونیخ

بهترین فرودگاه دنیا، فرودگاه بین‌المللی ناریتا

فرودگاه بین‌المللی ناریتا در سال 1978 تأسیس شده است که با نام تویکو ناریتا نیز شناخته می‌شود. فرودگاه ناریتا جزء شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان از نظر تعداد مسافر و بار شناخته شده است. این فرودگاه با عظمتی که دارد جز یکی از بهترین موفقیت‌های ژاپن محسوب می‌شود.

موقعیت: توکیو، ژاپن

سال ساخت: 1978

بهترین فرودگاه دنیا، فرودگاه بین‌المللی ناریتا
منبع: سایت رسمی فرودگاه بین‌المللی ناریتا

فرودگاه بین‌المللی اینچئون، بهترین فرودگاه دنیا

فرودگاه بین‌المللی اینچئون در آسیای شرقی و در کشور جنوبی قرار دارد و حدود 23 سال از تأسیس آن می‌گذرد. این فرودگاه که در لیست بهترین فرودگاه دنیا قرار دارد، بزرگ‌ترین فرودگاه کره جنوبی و جزء شلوغ‌ترین فرودگاه‌های دنیا است. نکته جالب این است که این فرودگاه قطب اصلی حدود ده مورد از هواپیمایی‌ها از جمله آسیانا ایرلاینز است.

موقعیت: سئول، کره جنوبی

سال ساخت: 2001

فرودگاه بین‌المللی اینچئون، بهترین فرودگاه دنیا
منبع: سایت رسمی فرودگاه بین‌المللی اینچئون

فرودگاه چانگی

فرودگاه پرآوازه چانگی در سال 1981 تأسیس شده است که بدون شک یکی از زیباترین فرودگاه‌های جهان و است. جالب است که بدانید این فرودگاه بیشتر شبیه یک جاذبه گردشگری است که توصیه می‌کنم حتماً از آن دیدن کنید. این فرودگاه به حدی از نظر امکانات و مشخصات، عالی است که تاکنون هشت سال به صورت پشت هم، به عناون بهترین فرودگاه دنیا شناخته شده است.  همچنین این فرودگاه یکی از وسیع‌ترین و عظیم‌ترین قطب‌های مسافربری در آسیای جنوب شرقی است.

موقعیت: سنگاپور

فرودگاه چانگی
منبع: سایت رسمی فرودگاه چانگی

فرودگاه هانه‌دا در ژاپن از بهترین فرودگاه‌های جهان

فرودگاه بین‌المللی توکیو در سال 1931 ساخته شده است و با نام فرودگاه هانه‌دا نیز معروف است. این فرودگاه با سطح بالای امکانات به بهترین فرودگاه داخلی ژاپن و تمیزترین و بهترین فرودگاه جهان تبدیل شده است. فرودگاه هانه‌دا 7 سال متوالی است که این القاب را برای خود نگه داشته است.

موقعیت: توکیو، ژاپن

سال ساخت: 1931

فرودگاه هانه‌دا در ژاپن از بهترین فرودگاه‌های جهان
منبع: سایت رسمی فرودگاه هانه‌دا

بهترین فرودگاه دنیا، فرودگاه بین‌المللی حمد

فقط از آن دسته کشورهایی است که با وجود قرار گیری در خاورمیانه و حوزه خلیج فارس، در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته است. قطر از پیشرفت در صنعت هوایی نیز جا نمانده و یکی از موفقیت‌های این کشور در این صنعت، داشتن ایرلاین موفق قطر ایرویز است. این ایرلاین جز بهترین شرکت‌های هواپیمایی در دنیاست. پس اصلاً عجیب نیست که بهترین فرودگاه دنیا نیز در قطر قرار داشته باشد. فرودگاه بین‌المللی حمد در سال 2014 در دوحه قطر تأسیس شد و تنها بعد از هفت سال، یعنی در سال پیشرفت قطر در صنعت هوانوردی کاملاً مشهود است، از حضور پررنگ شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در یک دهه اخیر به عنوان برترین ایرلاین جهان گرفته تا فرودگاه بین‌المللی حمد که 7 سال پس از افتتاحش، نخستین بار در سال 2020 موفق به توانست به بهترین فرودگاه دنیا تبدیل شود. البته لازم به ذکر است که این فرودگاه در سال 2020 نیز رتبه سوم را در لیست بهترین فرودگاه‌های جهان داشت. از ویژگی‌های این فرودگاه که آن را به بهترین فرودگاه جهان تبدیل کرده است می‌توان به معماری بی نظیر، ترمینال‌های لوکس و… اشاره کرد.

موقعیت: دوحه، قطر

سال تأسیس: 2014

بهترین فرودگاه دنیا، فرودگاه بین‌المللی حمد
منبع: سایت رسمی فرودگاه بین‌المللی حمد

برداشت آخر

بهترین فرودگاه‌های دنیا را در این مقاله بررسی کردیم. بهترین فرودگاه‌های جهان امکانات بیشتر و خدمات بهتری را نسبت به سایر فرودگاه‌ها ارائه می‌دهند. همان‌گونه که گفتیم بهترین فرودگاه دنیا، فرودگاه بین‌المللی حمد است که در دوحه قطر قرار دارد. در ایران نیز در فرودگاه امام خمینی و مهرآباد جز بهترین‌ها به شمار می‌آید و دارای تجهیزات و سیستم‌های پیشرفته‌تری به نسبت دیگر فرودگاه‌های ایران هستند. البته در نظر داشته باشید که این فرودگاه‌ها بهترین فرودگاه جهان نیستند. برای راحتی رفت و آمد خود می‌توانید از شرکت رنت کنیم خودروی مورد علاقه خود را بر اساس بودجه خود انتخاب و اجاره کنید. اجاره خودرو در فرودگاه امام جزء پر طرفدارترین روش‌ها برای رسیدن به مقصدتان است زیرا شما با پرداخت هزینه کمتر نسبت به تاکسی می‌توانید سفر کنید.

سوالات متداول

در این بخش به سوالات متداول شما درباره بهترین فرودگاه دنیا پاسخ می دهیم.

بهترین فرودگاه دنیا چه نام دارد؟

بهترین فرودگاه دنیا در حال حاضر فرودگاه بین المللی حمد است که در شهر دوحه در کشور قطر قرار دارد.

کدام فرودگاه جهان شبیه یک جاذبه گردشگری است؟

فرودگاه چانگی که در سنگاپور قرار دارد به دلیل داشتن امکانات رفاهی بسیار زیاد بیشتر شبیه یک جاذبه گردشگری است و پیشنهاد میکنیم حتما از ان دیدن کنید.

بهترین فرودگاه اسیای جنوب شرقی چه نام دارد؟

بهترین فرودگاه اسیای جنوب شرقی، فرودگاه چانگی سنگاپور است که تا به الان 8 سال به شکل متوالی در لیست بهترین فرودگاه جهان قرار گرفته است.

کدام یک از فرودگاه های اروپا در لیست بهترین فرودگاه های جهان قرار دارند؟

فروگاه مونیخ و زوریخ از فرودگاه های قاره اروپا هستند که در لیست بهترین فرودگاه های دنیا قرار گرفته اند.

0
(0)

0 / 5. 0

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا