قیمت تاکسی در دبی

به قلم
|
|
قیمت تاکسی در دبی
در سفر به دبی، مدیریت هزینه‌ها اهمیت به سزایی در کیفیت آن دارد. به‌خصوص اینکه هزینه تاکسی در دبی بسیار بالا است و اطلاع داشتن و برآوردی از قیمت تاکسی در دبی می‌تواند به شما در مدیریت این بخش از هزینه سفرتان به دبی، نقش مهمی ایفا کند؛ بنابراین در این مقاله تصمیم داریم به بررسی قیمت تاکسی در دبی بپردازیم؛ با ادامه مطلب همراه رنت کنیم باشید.

هزینه تاکسی در دبی

قیمت تاکسی در دبی علاوه بر هزینه پیمودن مسیر، شامل هزینه ورود به تاکسی هم می‌شود؛ یعنی هزینه پایه کرایه تاکسی در دبی از ۱۲ درهم در روز (6:00 صبح تا 10:00 شب) و از 12 درهم در طول شب (10:00 شب تا 6:00 صبح) به‌عنوان ورودی و به غیر هزینه مسیر شروع می‌شود. هزینه‌های اضافی شامل کرایه اندازه‌گیری شده بر اساس کیلومتر طی شده است. به عبارتی به‌ازای هر ۳ کیلومتر مسیر، ۱۲ درهم به مبلغ پایه اضافه می‌گردد. در ضمن قیمت تاکسی دبی در شب برای مسافت بیشتر از 3 کیلومتر، نسبت به روز حدود 0.60 تا 1 درهم بیشتر است. تقریباً به‌ازای هر یک ساعت انتظار هم 30 درهم به مبلغ کرایه تاکسی افزوده می‌شود. شروع کرایه تاکسی‌های فرودگاه نیز از ۳۰ درهم است.
مطالب پیشنهادی:

قیمت تاکسی در دبی بر اساس کیلومتر طی شده

کیلومتر طی شدهقیمت در روزقیمت در شب
1 km12.00 درهم12.00 درهم
2 km12.00 درهم12.00 درهم
3 km12.00 درهم12.00 درهم
4 km12.40 درهم13.00 درهم
5 km14.20 درهم14.80 درهم
6 km16.10 درهم16.60 درهم
7 km17.90 درهم18.40 درهم
8 km19.70 درهم20.20 درهم
9 km21.50 درهم22.10 درهم
10 km23.30 درهم23.90 درهم
15 km33.00 درهم33.00 درهم
20 km41.50 درهم42.10 درهم
50 km96.10 درهم96.70 درهم
100 km187.10 درهم187.70 درهم

هزینه عوارضی، موثر بر کرایه تاکسی در دبی

علاوه بر هزینه تاکسی بر اساس میزان کیلومتر پیموده شده و قیمت ورودی آن، به‌ازای عبور تاکسی از هر بزرگراه دارای عوارضی در دبی، هزینه عوارضی یا سالیک هم که تقریباً حدود ۶ درهم است؛ به هزینه تاکسی شما اضافه می‌گردد؛ بنابراین به‌ازای هر عبور از بزرگراه‌های دارای سالیک، مبلغ ۵ تا ۶ درهم بر هزینه تاکسی افزوده خواهد شد.

مقایسه قیمت تاکسی و اجاره خودرو در دبی

برای محاسبه هزینه تاکسی داخل خودروها کیلومتر شمار وجود دارد که همگی آن‌ها یک قیمت مصوب دارند.

در کنار گرانی هزینه تاکسی، یکسری قوانین نیز برای تاکسی‌های دبی وجود دارد. برای مثال هزینه تاکسی در شب‌ها و در ساعت‌های پایانی شب بیشتر از هزینه تاکسی در روز است.

تاکسی‌ها به ازای هر دقیقه انتظار از شما پول دریافت می کنند. هزینه سالیک به عهده شما است یعنی در واقع راننده تاکسی به ازای رد شدن از هر عوارضی از شما پول دریافت خواهد کرد.

اما چرا می‌گوییم که هزینه اجاره ماشین در دبی برای شما به‌صرفه‌تر است. اگر سری به لیست ماشین‌های اجاره‌ای ما در دبی بزنید می‌توانید به‌صورت شفاف به این موضوع پی ببرید.
شما با پرداخت روزانه 80 درهم نیز می‌توانید یک خودرو باکیفیت و اقتصادی رنت کرده و در هر ساعتی از شبانه روز با آن جابه‌جا شوید.

این در حالی است که کرایه تاکسی در دبی برای فرودگاه تا هتل حدود 170 درهم می‌شود که می توانید با کمتر از این مبلغ خودرو اجاره کنید.

حتی اگر هزینه‌ یکسانی هم داشتند، اجاره ماشین در دبی خیلی عاقلانه‌تر است. چرا که تاکسی شما را می‌رساند و می‌رود دنبال کارش اما در اجاره خودرو شما خودرویی دارید که 24 ساعته در اختیار شماست. شما می‌توانید در طول روز با پرداخت تنها 80 درهم هزینه رنت ماشین به هرجایی که می‌خواهید بروید؛ اما با تاکسی اگر بخواهید روزی چند بار جابه‌جا شوید حداقل روزانه باید 300 درهم در طول روز کرایه تاکسی پرداخت کنید.

اجاره خودرو در دبی به این صورت است که شما با هربودجه ای که دارید می‌توانید ماشین رنت کنید و با مشکلات و هزینه بالایی که تاکسی‌ها دارند روبه‌رو نشوید.

قیمت انواع تاکسی در دبی

قبل از هر چیز بهتر است بدانید تاکسی‌ها در دبی، انواع مختلفی دارند و سرویس‌های متنوعی را ارائه می‌دهند که در قیمت آنها تاثیر می‌گذارد.

تاکسی استاندارد: این تاکسی‌ها با بدنه کرم و سقف‌های قرمز یا سبز هستند، قابلیت رزرو آنلاین دارند و در ایستگاه‌های تاکسی مخصوص در مراکز خرید، ایستگاه‌های مترو و هتل‌ها قابل دسترس هستند. کرایه‌ این تاکسی‌ها بر اساس تاکسی‌متر محاسبه می‌شود و نرخ ثابتی دارند مثلا علاوه بر هزینه ورودی تاکسی، به ازای هر 3 کیلومتر، 12 درهم دریافت می‌کنند.

نکته: کلا رنگ تاکسی در دبی، نشان‌دهنده‌ نوع سرویس و خدماتی هست که ارائه می‌دهند که همان رنگ کرم تاکسی با سقف قرمز یا سبز بیشتر مورد استفاده گردشگران هستند. تاکسی‌های دیگر به رنگ‌های دیگر نیز موجود هستند مثلا تاکسی صورتی در دبی، ویژه بانوان هستند.

تاکسی فرودگاه: این تاکسی‌ها برای رفت‌و‌آمد به فرودگاه بین‌المللی دبی، با کرایه‌ای کمی بالاتر و بدون نیاز به رزرو قبلی در دبی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در تقریبا تمام ترمینال‌های فرودگاه قابل دسترس هستند. قیمت کرایه تاکسی فرودگاه در دبی بالاتر از سایر تاکسی‌ها است؛ مثلا هزینه ورودی تاکسی‌های فرودگاهی 20 درهم است یعنی 8 درهم بیشتر از تاکسی‌های معمولی.

تاکسی برای زمان مشخص: امکان رزرو تاکسی برای مدت زمان مشخص (6 یا 12 ساعت) با راننده نیز در دبی امکان‌پذیر است که برای استفاده از این تاکسی‌ها، باید حداقل از 24 ساعت قبل رزرو صورت گیرد.

قیمت این دسته از تاکسی‌ها مثلا برای ۶ ساعت در اختیار حدود 400 تا ۵۰۰ درهم است و برای ۱۲ ساعت در اختیار حدود 1500 تا 1700 درهم است.

تاکسی‌های اینترنتی (مانند Careem و Uber): Careem و Uber دو برنامه برتر برای رزرو تاکسی در دبی هستند که مسافران را به مقصد می‌رسانند. Careem علاوه بر تاکسی، خدمات متنوع دیگری نیز ارائه می‌دهد از جمله سفارش غذا و خرید مواد غذایی.

با رزرو تاکسی از طریق اینترنت، هزینه اولیه شما افزایش پیدا خواهد کرد و حدود 3 درهم هزینه ورودی تاکسی اینترنتی نسبت به تاکسی‌های معمولی بیشتر می‌شود.

مطالب پیشنهادی:

سخن آخر

در این مقاله به بررسی قیمت تاکسی در دبی پرداختیم تا شما را در خصوص مدیریت هزینه رفت‌وآمد خود در دبی راهنمایی کنیم. هزینه تاکسی در دبی و کل امارات متحده عربی بالاست و برای استفاده و رفت‌وآمد زیاد در دبی مقرون‌به‌صرفه‌ نیست و به همین دلیل اکثر گردشگرانی که از این موضوع اطلاع دارند؛ به روش‌های دیگر حمل‌ونقل دبی رو می‌آورند. اگر شما هم قصد دارید سفر خود به دبی، از جاهای بیشتری دیدن کنید و از چند روز سفر خود نهایت لذت را با هزینه کمتر ببرید، اجاره خودرو در دبی می‌تواند راه‌حل بسیار به‌صرفه و مناسبی برای شما باشد.

سؤالات متداول

در آخرین بخش مقاله سعی شده به سؤالات متداول شما در خصوص قیمت تاکسی در دبی پاسخ داده شود.

قیمت تاکسی در دبی چقدر است؟

قیمت پایه تاکسی در دبی باتوجه‌به هزینه ورود به تاکسی، از ۱۲ درهم شروع می‌شود و به‌ ازای پیمودن هر ۳ کیلومتر، حدود ۱۲ درهم دیگر به مبلغ پایه افزوده خواهد شد. همچنین هزینه گذر از عوارضی بزرگراه‌های دبی و انتظار در تاکسی یا ماندن در ترافیک هم بر این هزینه افزوده‌ می‌شوند.

چگونه می‌توانم کرایه تاکسی در دبی را محاسبه کنم؟

برای محاسبه دقیق کرایه تاکسی، می‌توانید از برنامه‌های موبایلی مانند S’hail RTA استفاده کنید که قیمت‌های تخمینی را بر اساس مقصد شما نشان می‌دهد یا خودتان با در نظر گرفتن مسافت، به ازای هر 3 کیلومتر پیموده شده، 12 درهم تخمین بزنید.

آیا هزینه تاکسی‌های مختلف در با‌یکدیگر متفاوت است؟

بله، هزینه تاکسی‌های مختلف با‌توجه‌به نوع آن‌ها متفاوت است؛ مثلا هزینه ورودی تاکسی‌های فرودگاهی نسبت به سایر تاکسی‌های دبی بیشتر است و همچنین تاکسی‌های اینترنتی در دبی به دلیل رزرو قاز قیمت بالاتری نسبت‌به تاکسی‌های معمولی در دبی برخوردار هستند.

5
(2)

5 / 5. 2

1 دیدگاه دربارهٔ «قیمت تاکسی در دبی»

  1. محمدرضا راشد

    هزینه تاکسی توی دبی عجیب بالاست! برای مسیرهای قابل دسترس، مترو خوبه و برای جاهای دور از ایستگاه های مترو، واقعا اجاره خودرو به صرفست بخصوص اگر قصد سفر به دبی داری و میخوای جاهای زیادی بری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا