اجاره خودرو در دبی یا کرایه تاکسی؟

کرایه تاکسی در دبی

دبی، با جاذبه‌های فراوان و تنوع گسترده‌ای از خدمات حمل و نقل، برای هر گردشگری انتخاب‌های متعددی را ارائه می‌دهد. این مقاله به بررسی دو گزینه محبوب حمل و نقل در دبی یعنی اجاره خودرو و استفاده از تاکسی می‌پردازد. ما با تحلیل دقیق هر دو گزینه، از جمله هزینه‌ها، راحتی، دسترسی و انعطاف‌پذیری، به شما کمک می‌کنیم تا تصمیمی آگاهانه‌تر برای انتخاب روش حمل و نقل در طول اقامت خود در دبی بگیرید. این مقاله برای کسانی که به دنبال یک تجربه سفر بی‌دردسر و اقتصادی در دبی هستند، راهنمایی‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهد. به نظر شما اجاره خودرو در دبی یا تاکسی؟ کدام روش برای مسافران هزینه کمتری دارد و اقتصادی‌تر است.

همان‌طور که همه ما شنیده‌ایم هزینه تردد با تاکسی در دبی بسیار گران بوده و حمل‌ونقل عمومی نیز در تمامی شهر وجود ندارد؛ اما چه دلایلی وجود دارد که ما اجاره خودرو در دبی را به‌صرفه‌تر و آسان‌تر از کرایه تاکسی می‌دانیم؟ در این بخش به مقایسه اجاره خودرو در دبی با کرایه تاکسی و مزیت‌های کرایه ماشین در این شهر پرداخته‌ایم. از صفر تا صد کرایه تاکسی، هزینه آن و مزیت‌های اجاره خودرو نسبت به کرایه تاکسی را نام‌ برده‌ایم. حتماً مطالعه کنید تا در سفر خودتان به دبی بهترین انتخاب را برای تردد در این شهر داشته باشید.

مقایسه کرایه تاکسی و اجاره خودرو در دبی

کرایه تاکسی در دبی به این صورت است که شما می‌توانید از طریق تلفن، اینترنت و یا حتی حضوری تاکسی بگیرید. یکی از مشکلاتی که بسیار مورد توجه است این هست که بیشتر راننده‌های تاکسی در دبی مهاجر هستند و به این معنی است که بسیاری از آن‌ها ممکن است در صحبت کردن به انگلیسی مهارت نداشته باشند. به همین دلیل شما در ارتباط برقرار کردن به مشکل خواهید خورد.
باید بدانید که خوردن یا آشامیدن وسیگار کشیدن نیز در تاکسی‌های دبی مجاز نیست. تاکسی‌هایی که در فرودگاه هستند گران‌تر از تاکسی‌های داخل شهری هستند. مسلما شما زمانی که به به دبی می‌رسید باید سراغ یکی از همین تاکسی‌های فردگاهی بروید.
اما اجاره خودرو در دبی چگونه است و چه مزیت هایی نسبت کرایه تاکسی دارد. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم برای اینکه بخواهید تاکسی بگیرید باید در کنار خیابان منتظر باشید و یا از طریق پیامک وتلفن ماشین بگیرید.
اما با اجاره ماشین شما نیاز به هیچ یک از این کارها ندارید قبل از شروع سفر خود می‌توانید یک ماشین لوکس با هر بودجه‌ای که دارید رنت کنید و در تمام ترددهایی که در شهر دارید از آن استفاده کنید. پس‌نیاز به انتظار برای تاکسی یا اینکه استرس بودن یا نبودن تاکسی را داشته باشید ندارید. در ضمن خودرویی که شما در ایران هماهنگ کردید را به محض رسیدن به دبی در فرودگاه تحویل می‌گیرید. چی از این بهتر؟!

کرایه تاکسی در دبی از فرودگاه تا هتل حدود ۱۵۰ درهم است که می توانید با کمتر از این مبلغ خودرو اجاره کنید.

تا انتهای مقاله مطالعه کنید تا این مورد را بررسی کنیم

در اجاره خودرو دیگر مشکل آشامیدن و زبان نیز نخواهید داشت. چراکه تمامی متصدی‌های تحویل خودرو در رنت کنیم مسلط به زبان فارسی و انگلیسی هستند. شما می‌توانید به‌راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

مزیت‌های اجاره خودرو نسبت به کرایه تاکسی 

  • هزینه های بصرفه تر در رفت و آمد روزانه
  • کاهش هزینه های صفر
  • تحویل و عودت خودرو در فرودگاه دبی 
  • متصدی و راهنمای فارسی زبان
  • سرویس کارواش و تمیزی خودرو در زمان تحویل

تفاوت هزینه تاکسی و اجاره خودرو در دبی واقعا چقدر است؟!

برای محاسبه هزینه تاکسی داخل خودروها کیلومتر شمار وجود دارد که همگی آن‌ها یک قیمت مصوب دارند.
در کنار گرانی هزینه تاکسی، یکسری قوانین نیز برای تاکسی‌های دبی وجود دارد. برای مثال هزینه تاکسی در شب‌ها و در ساعت‌هایی پایانی شب بیشتر از هزینه تاکسی در روز است. تاکسی‌ها به ازای هر دقیقه انتظار از شما پول دریافت می کنند. هزینه سالیک به عهده شما است یعنی درواقع راننده تاکسی به ازای رد شدن از هر عوارضی از شما پول دریافت خواهد کرد.
اما چرا می‌گوییم که هزینه اجاره ماشین در دبی برای شما به‌صرفه تر است. اگر سری به لیست ماشین‌های اجاره‌ای ما در دبی بزنید می‌توانید به‌صورت شفاف به این موضوع پی ببرید.
شما با پرداخت روزانه 120 درهم نیز می‌توانید یک خودرو باکیفیت و اقتصادی رنت کرده و در هر ساعتی از شبانه روز با آن جابه‌جا شوید.

کرایه تاکسی در دبی

کرایه تاکسی در دبی برای فرودگاه تا هتل حدود 150 درهم است که می توانید با کمتر از این مبلغ  خودرو اجاره کنید.
از همین جمله‌ی بالا حسابش را بکنید که کدام به صرفه‌تر است. حتی اگر هزینه‌ی یکسانی هم داشتند، اجاره خودرو خیلی عاقلانه‌تر است. چرا که تاکسی شما را می‌رساند و می‌رود دنبال کارش اما در اجاره خودرو شما خودرویی دارید که 24 ساعته در اختیار شماست.
شما می‌توانید در طول روز با پرداخت تنها 120 درهم هزینه رنت ماشین به هرجایی که می‌خواهید بروید؛ اما با تاکسی اگر بخواهید روزی چند بار جابه‌جا شوید حداقل روزانه باید 300 درهم در طول روز کرایه تاکسی پرداخت کنید.
اجاره خودرو در دبی به این صورت است که شما با هربودجه ای که دارید می‌توانید ماشین رنت کنید و با مشکلات و هزینه بالایی که تاکسی‌ها دارند روبه‌رو نشوید.

سخن آخر

خب در پایان اگر بخواهید به دبی سفر کنید انتخاب شما کرایه تاکسی و اتلاف وقت و هزینه است یا اینکه به‌راحتی با تماس تلفنی از ایران برای دبی ماشین رنت کنید؟ وقتی می‌توانیم با یک تماس و هماهنگی خودرویی متناسب با بودجه خود را در فرودگاه دبی تحویل بگیریم و یک ماشین در اختیار داشته باشیم چرا این فرصت را از دست ندهیم؟! مگر چندبار در سال چنین سفری می‌رویم؟ پس بهتر است از هزینه‌ی مالی زمانی خودمان بهترین استفاده را کنیم.
پس همین الان به لیست خودروهای ما بروید و با یک تلفن با کارشناسان ما خودروی مورد نظر را هماهنگ کنید.