فاصله تهران تا شیراز

فاصله تهران تا شیراز

مسافت و فاصله تهران تا شیراز حدودا 930 کیلومتر است که برای این سفر باید حدود 10 ساعت زمان با ماشین شخصی در نظر بگیرید. البته این زمان و مسافت بستگی ممکن است باتوجه به مسیر انتخابی و وسیله نقلیه شما تغییر کند. در صورت انتخاب مسیر کوتاه زمان سفر شما نیز کم‌تر خواهد شد. شیراز مرکز استان فارس بوده و جزو شهرهای تاریخی است. به همین دلیل مقصد سفر بسیاری از ایرانیان و توریست‌های خارجی است.

برای اینکه فاصله تهران تا شیرازی از لحاظ کیلومتری و زمانی را بدانید نیاز است که قبل از سفرتان مسیری خود را انتخاب کنید.
در فاصله تهران تا شیراز شهرهای مختلف و بناهای تاریخی دیدنی موجود است. در این بخش به این موارد پرداخته ایم.
فاصله ذکر شده در بالا برای زمانی که شما بخواهید با خودرو شخصی سفر کنید اما در صورت اینکه بخواهید با وسایل دیگر مسافرت کنید فاصله و مدت زمان برای شما متغییر خواهد بود. به صورت مورد به فاصله اشاره کرده‌ایم.

نکته: شما می‌توانید برای راحتی و آسایش بیشتر با لوازم نقلیه‌ای مانند قطار یا هواپیما به شیراز بروید و سپس در آنجا با اجاره خودرو به گشت‌وگذار داخل شهر بپردازید. برای اجاره ماشین در شیراز با همکاران ما تماس بگیرید.

فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس چند ساعت است؟

اتوبوس‌های شیراز در حال حاضر در پایانه اتوبوسرانی آزادی قرار دارد. فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس بستگی به راه انتخابی، توقف های اتوبوس و ترافیک داره اما به طور کل حدود 12 تا 13 ساعت طول می‌کشد.
مسیر تهران تا شیراز یه مسیر طولانی است به همین دلیل استفاده از یک اتوبوس خوب شما در راحتی مسیر کمک می‌کند.

شهرهای بین تهران تا شیراز

شهرهایی که در مسیر تهران شیراز قرار داد جزو شهرهای مهم و گردشگری است که می‌توانید با توجه به هدف خود در آن‌ها توقف و جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنید.

شهرهای در مسیر:

  • قم
  • کاشان
  • نطنز
  • شاهین شهر
  • اصفهان 
  • آباده
  • مرودشت
  • شیراز
    مسافت بین شهرهای در مسیر، تهران تا قم 145 کیلومتر، قم تا کاشان 109 کیلومتر، کاشان تا نطنز 83 کیلومتر، نطنز تا شاهین شهر 106 کیلومتر، شاهین شهر تا اصفهان 30 کیلومتر، اصفهان تا شهر رضا 81 کیلومتر، شهررضا تا آباده 127 کیلومتر، آباده تا صفاشهر 88 کیلومتر، صفاشهر تا مرودشت 134 کیلومتر، مرودشت تا شیراز 51 کیلومتر

دیدنی‌های مسیر تهران شیراز چیست؟

قم: قم اولین شهری است که پس از خروج از تهران در مسیر تهران تا شیراز از آن عبور خواهید کرد. حرم حضرت معصومه، جمکران، بازار قدیم قم، کوه خصر نبی (ع)، محوطه باستانی قلی درویش، کاروانسرای حوض سلطان و… جزو مهم‌ترین مکان های گردشگری و زیارتی این شهر است. برای استراحت می توانید در این شهر توقف کرده و از این مکان ها بازدید کنید. 

شهر قم

کاشان: کاشان یکی از شهرهای زیبا با مکان های گردشگری مهم در این مسیر است. بازدید از این شهر را به هیچ عنوان فراموش نکنید. خانه های تاریخی کاشان، مسجد آقا بزرگ، باغ فین، حمام تاریخی فین، تپه های سیلک، تیمچه امین الدوله، مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان، شهر زیرزمینی نوش آباد، کویر مرنجاب، بازار کاشان، کویر ابوزید آباد ارزش توقف چند ساعته در این شهر را دارد. 

خانه های تاریخی کاشان

نطنز: شهر بعدی که در فاصله بین تهران تا شیراز وجود دارد نطنر است. نطنز چون نگینی سرسبز میان شهرهای خشک و بیابانی اطراف خود می‌درخشد. این شهر یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری استان اصفهان است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. مسجد جامع نطنز، ابیانه، آتشکده نطنز، روستای هنجن،گنبد باز (شکارگاه عباسی)، کاروانسرای میرابوالمعالی (قلعه کوهاب)، محله افوشته، غار پریان، محوطه باستانی اریسمان، چشمه آب سرخ فریزهند بخشی از جاذبه های تفریحی این شهر است. 

شهرنطنز

شاهین شهر: شهرستان شاهین شهر در ۱۷ کیلومتری شمال شهر اصفهان واقع شده‌است. موزه مردم شناسی گز و بُرخوار، مسجد جامع گز بُرخوار (مسجد بزرگ)، کاروانسرای عباسی گز و کاروانسرای مادر شاه بخشی از مکان های گردشگری این شهر است.

شاهین شهر

اصفهان: اصفهان شهری پراز تمدن و تاریخ، بی شک هر ایرانی برای یکبار هم که شده به این شهر سفر کرده است. با قدمتی  به تاریخ ایران و شهری باستانی توریستی در مرکز ایران که ارزش سفر کردن را دارد.

حتما در مسیر فاصله تهران تا شیراز در این شهر توقف کنید و  از مکان های دیدنی آن لذت ببرید. سی و سه پل، پل خاجو، میدان نقش جهان، مسجد امام، عالی قاپور، کلیسا وان، چهل ستون و… و ده‌ها جاذبه دیگر.

اصفهان

آباده: شهرستان آباده در شمال شرقی استان فارس قرار دارد. از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر که می توان از آن دیدن کرد منطقه شکار ممنوع بصیران است. از دیگر اماکن تاریخی و مذهبی شهرستان آباده که می توان از آن نام برد: قلعه ایزد خواست، مزار پیر حمزه سبز پوش و عمارت امید سالار می باشد. شهر آباده از لحاظ منبت کاری بسیار شناخته شده است. بد نیست کمی در این شهر توقف کرده و برای دوستان خود از آثار منبت کاری سوغات بیاورید.