تاریخچه اجاره خودرو | صنعت اجاره ماشین و تحولات آن

به قلم
|
|
تاریخچه اجاره خودرو

خدمات اجاره خودرو از اوایل قرن بیستم در آمریکا شروع شد. شرکت‌های اجاره خودرو بیشتر برای افرادی که نیاز به وسایل نقلیه موقت دارند، به عنوان مثال کسانی که خودرو ندارند، مسافران خارج از شهر و کشور یا صاحبان خودروهای آسیب دیده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌های اجاره خودرو همچنین می‌توانند به سمت نیازهای صنعتی خود حرکت کنند. شما می‌توانید با ارائه مدارک مورد نیاز برای اجاره خودو، ماشین مورد نظر خود را رنت کرده و از رانندگی با آن، لذت ببرید.

تاریخچه اجاره خودرو

همانطور که گفتیم، کرایه خودرو در سال 1916 در کشور آمریکا انجام شد. برای اولین بار فردی به نام جو ساندرز تصمیم گرفت که اتومبیل فورد خود را به تاجران و بازرگانان محلی و توریست‌ها اجاره دهد. او یک کیلومتر شمار بر روی ماشین مورد علاقه اش نصب کرد و به ازای هر مایل (۱٫۵ کیلومتر) ۱۰ سنت از کسانی که اتومبیل را اجاره می‌کردند پول دریافت می‌کرد. پس از جنگ جهانی دوم، رنت ماشین بسیار پرطرفدار شد و افراد زیادی برای انجام کارهای مهم و روزانه خود، ماشین کرایه کردند.

تاریخچه اجاره خودرو

اجاره خودرو در سال های 1905 تا 1950

آغاز تاریخچه اجاره خودرو به سال 1904 بر می گردد. وقتی که یک فروشگاه دوچرخه فروشی در شهر مینیاپولیس آمریکا شروع به اجاره دادن خودرو کرد. آن زمان، اولین اجاره خودرو در جهان اتفاق افتاد. پس از آن، یک شرکت اجاره اتومبیل آلمانی به نام (سیخت) در سال 1912 تاسیس شد و کار خود را تنها با سه خودرو آغاز کرد و به شهرت جهانی رسید.

اولین شرکت اجاره ماشین

پس از فروشگاه دوچرخه فروشی، در سال 1915 در شهر اوماها، فردی به نام جویی ساندرز، تصمیم گرفت تا خودرو های آرتدت مدل تی را اجاره دهد.

اجاره خودرو برای این شخص، بسیار موفقیت آمیز بود و تا سال 1917، جویی ساندرز پیش از 120 خودرو را کرایه داد و تبلیغات برای کسب کار خود را در روزنامه های محلی، آغاز کرد.

سپس، برادران و پدر چویی ساندرز، وارد بازار کرایه ماشین شدند و تا سال 1927، شرکت اجاره خودرو وی در پیش از 85 شهر، نمایندگی های خود را فعال کرد.

پس از آن، در شهر شیکاگو، شخصی به نام والتر جیکوب، شرکت اجاره خودرو خود را با 120 ماشین فورد مدل تی آغاز کرد. والتر، در تبلیغات، مهارت بسیار بالایی داشت. همین امر باعث شد تا این شخص به فروش 1 میلیون دلاری در زمینه اجاره ماشین رسیده و نام خود را در تاریخچه رنت ماشین، ثبت کند.

اجاره ماشین پس از جنگ جهانی دوم

با شروع جنگ جهانی دوم و همزمان با توسعه حمل و نقل ریلی در آمریکا، درخواست افراد برای اجاره ماشین به شدت افزایش پیدا کرد. به همین دلیل شرکت راه آهن با همکاری شرکت‌های کرایه ماشین راه اندازی کانترهای مخصوص اجاره خودرو داخل ایستگاه های راه آهن را، شروع کردند.

بعد از پایان جنگ جهانی دوم، صنعت اجاره خودرو بازهم به رشد خود ادامه داد. در آن زمان با رشد خطوط هوایی و استفاده بیشتر مردم از هواپیما، شرکت های اجاره ماشین به فکر ایده های جدیدی افتادند. شرکت‌های اجاره اتومبیل، شعبه های خود در فرودگاه ها را اندازی کردند و کرایه ماشین را، افزایش دادند. در سال 1946 شخصی بنام وارن آیویس کسب و کار اجاره خودروی خود را با 3 اتومبیل آغاز کرد. آیویس تمام تمرکز خود را معطوف به فرودگاه ها کرد. او جهت رشد کسب و کار خود با خطوط هوایی نیز شروع به مذاکره کرد و نهایتا در سال 1974، 24 شرکت اجاره خودرو با هم متحد شدند و سیستم ملی اجاره اتومبیل را در سنت لوئیس میسوری به وجود آوردند.

اجاره خودرو بعد از جنگ جهانی

رنت ماشین در دنیای امروز

امروزه، صنعت اجاره خودرو بسیار معروف شده است. شما می توانید با توجه به نیاز خود، به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه خودرو مورد علاقه خود را اجاره کرده و به تمامی کارهای خود رسیدگی کنید.

شرکت های مختلفی در زمینه اجاره ماشین فعالیت می کنند. پس از پیدا کردن شرکت مورد نظر و بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز کرایه اتومبیل، رزرو خودرو خود را قطعی کرده و در زمان و مکان مورد نیاز خود، ماشین اقتصادی و یا لاکچری موردنظر خود را، رنت کنید.

اجاره ماشین

مدارک مورد نیاز اجاره خودرو

هر شرکت رنت ماشین، شرایط و مدارک متفاوتی را برای اجاره خودرو دارد. شما می توانید با توجه به نیاز خود، به سراغ اجاره خودرو با راننده و یا اجاره خودرو بدون راننده بروید و با توجه به انتخاب خود، مدارک مورد نیاز شرکت رنت ماشین را آماده سازید.

شرکت اجاره خودرو رنت کنیم، شرایطی آسان برای اجاره ماشین برای شما در نظر گرفته است. شرایطی مانند:

  • داشتن سن حداقل 20 سال
  • گواهینامه رانندگی معتبر با حداقل اعتبار زمانی ۶ ماه
  • نیاز به ارائه مدرکی معتبر برای احراز محل شغلی و یا محل سکونت شخص اجاره کننده
  • یک فقره چک یا سفته به مبلغ خودرو (چک و یا سفته دریافتی هنگام پایان قرارداد و برگشت خودرو به مشتری بازگردانده می شود)
  • پرداخت مبلغی به عنوان ودیعه نقدی (دیپوزیت) که با توجه به نوع خودرو های درخواستی متفاوت می باشد

شما می توانید پس از انتخاب خودرو مورد نظر خود، مدارک رنت مورد نیاز برای رزرو خودرو را آماده کرده و به راحتی، آماده سفر و یا انجام کارهای روزانه خود شوید.

کرایه ماشین، در زمان و هزینه های شما صرفه جویی می کند و تمامی کارهای شما را راحت تر می کند.

مدارک اجاره خودرو

در تعداد زیادی از کشور های جهان، اجاره خودرو جز یکی از پیشرفته ترین صنایع محسوب می شود. خدمات اجاره خودرو می تواند برای کسانی که شرایط خرید خودروی شخصی ندارند، مسافرانی که از خارج به ایران سفر کرده و یا می خواهند در خارج از کشور خودرو داشته باشند. بسیار مناسب می باشد.

5
(1)

5 / 5. 1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا