قیمت بنزین در عمان 2024

به قلم
|
|
قیمت بنزین در عمان

چند سالی است که عمان نیز مانند امارات به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شده است و هر ساله نیز در این زمینه پیشرفت می‌کند. حمل و نقل عمومی در عمان بسیار ضعیف است و خبری از سیستم مترو در عمان و مسقط نیست؛ به همین جهت تنها راه جا به جایی و تردد در مسقط استفاده از تاکسی و یا اجاره خودرو است. کرایه ماشین در عمان روشی به مراتب راحت‌تر و به‌صرفه‌تر از استفاده از تاکسی است. همچنین با جا افتادن و رواج پیدا کردن اجاره خودرو در عمان میان توریست‌ها، بسیاری از گردشگران می‌خواهند اطلاعاتی را درباره قیمت بنزین در مسقط به دست بیاورند. داشتن اطلاعات کافی درباره هزینه بنزین در عمان به شما کمک می‌کند تا به راحتی نسبت به رنت ماشین در مسقط اقدام کنید.

پمپ بنزین در عمان
منبع: رنت کنیم

انواع بنزین در عمان

  • بنزین با اکتان ۹۸
  • بنزین با اکتان ۹۵
  • بنزین E-plus با اکتان ۹۱
  • بنزین دیزل
ایستگاه پمپ بنزین
منبع: Instagram

بهترین بنزین در عمان

معرفی بهترین نوع بنزین در عمان و مسقط به عوامل مختلفی بستگی دارد. گران‌ترین و باکیفیت‌ترین بنزین در عمان بنزین با اکتان 98 است که به ازای هر لیتر آن باید 0.439 ریال عمان پرداخت کنید. بنزین با اکتان 98 بیشتر مناسب خودروهای لوکس و گران قیمت است و می‌تواند سبب عملکرد بهتر خودرو شود. اما اگر دنبال به صرفه ترین و پراستفاده‌ترین بنزین در عمان هستید، بنزین با اکتان 95 بهترین گزینه است. بنزین با اکتان مناب اکثر خودروهای اقتصادی و متوسط است و نسب به سایر بنزین‌ها نیز صرفه بیشتری دارد. قیمت هر لیتر بنزین با اکتان 95 به ازای هر لیتر 0.239 ریال عمان است که با بنزین اکتان 98 هم اختلاف قیمتی زیادی دارد.

تا اینجا دو نوع بنزین با اکتان 98 و 95 را بررسی کردیم. دو نوع دیگر بنزین از جمله‌ای پلاس با اکتان 91 و دیزل نیز در عمان در دسترس هستند. لازم به ذکر است که این دو نوع بنزین اصلاً برای خدروهای شخصی که به صورت روزمره استفاده می‌کنید مناسب نیستند و بیشتر برای کامیون‌ها و اتوبوس‌ها استفاده می‌شوند. در نتیجه اگر در عمان خودرو اجاره کنید، باید از بنزین اکتان 95 استفاده کنید.

پمپ بنزین مسقط
منبع: رنت کنیم

آیا قیمت بنزین در عمان تغییر می‌کند؟

عمان یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که دارای منابع غنی نفت و گاز است. عمان با وجود صادرات زیاد نفت و گاز توانسته است قیمت بنزین در عمان را ثابت نگه دارد. عمان جز معدود کشورهایی است که برخلاف ترکیه و امارات، قیمت بنزین در آن دائماً تغییر نمی‌کند و بیشتر مواقع ثابت است.

قیمت بنزین در عمان

قیمت بنزین در مسقط با توجه به نوع بنزین متفاوت است. قیمت بنزین با اکتان 98 لیتری 0.439 ریال عمان، بنزین با اکتان 95 لیتری 0.239 ریال عمان، بنزین E-plus با اکتان 91 لیتری 0.229 ریال عمان و بنزین دیزل لیتری 0.258 ریال عمان است.

اما هزینه پر کردن یک باک بنزین در عمان و مسقط چقدر است؟ باک خودروهای مختلف در عمان متفاوت است و می‌توان میانگین 50 لیتر را برای آن ها درنظر گرفت. برای محاسبه هزینه پر کردن یک باک بنزین در عمان باید هزینه 50 لیتر بنزین را محاسبه کنیم. همان‌گونه که گفته شد، بنزین با اکتان 95 مناسب انواع خودروهای شخصی است و در اجاره خودرو نیز می‌توان از همین نوع بنزین استفاده کرد. هزینه 50 لیتر بنزین با اکتان 95 حدود 11.95 ریال عمان و معادل 1,930,000 تومان است. البته اگر خودروی لوکسی داشته باشید و بخواهید از بنزین با اکتان 98 استفاده کنید، برای هر 50 لیتر باید 21.95 ریال عمان معادل 3,550,000 تومان پرداخت کنید.

پرداخت هزینه بنزین در عمان
منبع: رنت کنیم

هزینه بنزین در سفر به عمان

همان‌گونه که پیش‌تر گفته شد، اجاره خودرو در عمان در مقایسه با استفاده از تاکسی در این کشور بسیار به‌صرفه‌تر است و می‌توانید هزینه‌های تردد خود را با اجاره ماشین کنترل و مدیریت کنید. اگر قصد دارید حدود 4 تا 5 روز در عمان تردد کنید و گشت و گذار داشته باشید، یک بار پر کردن باک خودرو برای شما کافی است. همچنین هزینه پر کردن یک باک خودرو با توجه به اینکه بنزنی با اکتان 98 یا 95 را انتخاب می‌کنید، از 1,900,000 تا 3,500,000 تومان متغیر است. پیشنهاد من این است که برای کنترل مصرف سوخت در سفر به عمان، حتماً خودرویی را انتخاب کنید که مصرف سوخت پایینی داشته باشد.

در نهایت

قیمت بنزین در عمان یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار در زندگی مردم و اقتصاد کشور عمان است. عمان یکی از کشورهایی است که توانسته است که قیمت بنزین در مسقط و عمان را برای مدت طولانی ثابت نگه دارد. با توجه به بالا بودن هزینه تاکسی در عمان، اجاره خودرو در مسقط یک روش عالی و به صرفه برای تردد در این شهر است. پراستفاده‌ترین بنزین در عمان، بنزین با اکتان 95 است که قیمت آن به ازای هر لیتر 0.239 ریال عمان است. اگر خودرویی را در عمان اجاره کردید، بهتر از همین بنزین با اکتان 95 برای تأمین سوخت آن استفاده کنید. اگر هر سؤالی در زمینه هزینه بنزین در عمان دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

در ادامه به سؤالات متداول شما می‌پردازیم.

انواع بنزین‌های مورد استفاده در عمان کدام‌اند؟

 از انواع بنزین‌های مورد استفاده در عمان می‌توان به بنزین با اکتان 98، بنزین با اکتان 95، بنزین ای پلاس با اکتان 91 و بنزین دیزل اشاره کرد.

کم‌مصرف‌ترین خودروهای اجاره‌ای رنت کنیم در عمان کدام‌اند؟

نیسان جوک و تویوتا یاریس از کم‌مصرف‌ترین خودروهای اجاره‌ای رنت کنیم در عمان هستند.

مناسب‌ترین نوع سوخت برای استفاده خودروهای شخصی در عمان چیست؟

بنزین با اکتان 95 مناسب‌ترین نوع سوخت برای استفاده خودروهای شخصی در عمان است.

آیا قیمت بنزین در مسقط تغییر می‌کند؟

خیر، مدت طولانی است که قیمت بنزین در مسقط ثابت مانده است.

0
(0)

0 / 5. 0

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا