15 نکته که برای اجاره خودرو در دبی باید مدنظر قرار دهید.

اجاره خودرو در دبی

رانندگی در دبی تجربه‌ای فوق‌العاده برای مسافران است. اما قبل از اجاره خودرو در دبی باید جوانبی را درنظر داشت. با ما باشید تا این جوانب مهم را با یکدیگر بررسی کنیم.

مدارک

برای اجاره خودرو در دبی و لذت بردن از رانندگی باید حتماً مدارکی چون ویزا، پاسپورت و گواهینامه‌ی رسمی رانندگی داشته باشید.

هزینه‌ی اجاره

مبلغ پرداختی بستگی به نوع و مدل خودروی مدنظرتان دارد. حداقل قیمت اجاره 60 دلار در روز برای خودروهای کوچک و اگر بخواهید یک ماشین لوکس و گران‌قیمت اجاره کنیم، قیمت آن ممکن است تا 900 دلار در روز نیز متغیر باشد.

اجاره خودرو در دبی

هزینه‌ی پارکینگ

در جدول زیر هزینه‌های تقریبی پارکینگ در دبی نوشته شده است:

ساعت

هزینه

1

2 درهم

2

5 درهم

3

8 درهم

24

10 درهم

بیمه‌ی خودرو

تمام ماشین‌هایی که اجاره می‌کنید باید بیمه شده باشند. بنابراین زمانی که به یک شرکت اجاره خودرو مراجعه می‌کنید، مطمئن شوید که مبلغ بیمه‌ی خودرو در هزینه‌ی اجاره‌ی آن گنجانده شده باشد.

سپرده وثیقه

معمولاً شرکت‌های اجاره خودرو از شما می‌خواهند مبلغی را بابت تضمین بپردازید که معمولاً مقداری بیشتر از 900 درهم می‌شود. فرقی هم نمی‌کند که خودروی مدنظرتان کوچک باشد یا ون لوکس.

ناوبری

با وجود اینکه کیفیت جاده‌های دبی بالا است اما هنگام سفر در سرتاسر کشور ممکن است دچار سردرگمی شوید. بنابراین استفاده از ناوبر در طول سفر می‌تواند گزینۀ خوبی باشد.

قیمت سوخت

قیمت سوخت در دبی اصولاً پایین است. شما به ازای هر لیتر بنزین 0.70 دلار و به ازای هر لیتر گازوئیل 0.79 دلار می‌پردازید.

قوانین رانندگی در دبی

برای اینکه در این شهر جریمه نشوید بهتر است برخی از مهم‌ترین قوانین رانندگی در دبی را بدانید:

 1. استفاده از تلفن همراه حین رانندگی ممنوع است
 2. کودکان 4 تا 8 سال باید حتماً از صندلی مخصوص استفاده کنند
 3. سطح الکل خون هنگام رانندگی باید صفر باشد
 4. ماشین شما باید بیمه و ثبت نام شده باشد

سیستم جریمه و موارد ممنوعه در دبی

در صورتی که از سرعت مجاز در خیابان‌های دبی تجاوز کنید، 900 دلار جریمه می‌شوید. زمانی که قوانین رانندگی در دبی را نقض کنید، به نوعی امتیاز سیاه محسوب می‌شود و نام شما در سیستم شرکت‌های اجاره خودرو ثبت خواهد شد و آن‌ها سابقه‌ی شما را خواهند دانست.

عوارض جاده‌ای یا سالیک

در امارات مردم برای رانندگی در جاده‌ها عوارض می‌پردازند. هر عوارضی چهار درهم هزینه دارد. فرآیند عوارضی در دبی که سالیک نامیده می‌شود کاملاً اتوماتیک است که تجربه‌ی راحتی برای مسافران نیز است.

گواهینامه‌ی رانندگی در امارات متحده‌ی عربی

گاه ممکن است اعتبار گواهینامه‌ی شما در این کشور مورد پذیرش نباشد. به همین دلیل شما باید دوباره برای گرفتن گواهینامه‌ی مورد پذیرش این کشور، یک فرآیند را بگذرانید که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. قبولی در تست بینایی
 2. پر کردن فرم درخواست در مرکز مشتریان RTA:
 3. ارائۀ مدارک و تایید آن‌ها
 4. پرداخت هزینه‌ها
 5. ساختن عکس

پس از گذراندن این مراحل، گواهینامه‌ی شما آماده است.

عبور از مرز

اگر می‌خواهید از مرز امارات عبور کنید و وارد کشورهای همسایه مثل عمان شوید، باید از شرکت اجاره‌دهنده‌ی خودروی خود بپرسید که آیا قادر به انجام این کار هستید یا خیر

هزینه‌های مازاد

جریمه، عوارض، بیمه و GPS  مراقب از مواردی هستند که می‌توانید بابت آن‌ها و راحتی بیشتر سفر خود، هزینه کنید.

مقاله‌ی پیشنهادی: هزینه سفر به دبی

محدودیت‌ سنی در اجاره خودرو

با وجود آنکه حداقل سن مجاز برای گرفتن گواهینامۀ رانندگی، در بسیاری از کشورهای جهان 18 سال است، امارات متحده‌ی عربی فقط اجازه می‌دهد که افراد با رده‌ی سنی بالای 21 سال، رانندگی کنند.

نوع ماشین‌های اجاره‌ای

ماشین‌های مختلف کاربری‌های مختلفی دارند و می‌توانند برای شما تجربیات متعددی نیز فراهم کنند. در اینجا لیستی از ماشین‌های مختلف برای اجاره آورده شده است که شما با توجه به نیاز خود که می‌تواند رانندگی در خارج از جاده به تنهایی یا با خانواده، سفر در سرتاسر دبی و یا مقاصد کاری باشد، می‌توانید از میان آن‌ها خودروی مدنظرتان را انتخاب کنید:

 1. ماشین‌های 4 در 4
 2. ماشین‌های اقتصادی
 3. ماشین‌های متوسط و بزرگ
 4. ماشین‌های لوکس

سخن پایانی

اجاره خودرو می تواند چالش‌برانگیز باشد، اما این نکات و ترفندها می تواند به شما کمک کند در هنر کرایه ماشین تسلط پیدا کنید و آن را با هزینه و استرس کمتری انجام دهید. آگاهی به شرایط و اجاره خودرو در دبی نیز از ضروریات این مسیر است. ما در رنت کنیم برای آنکه شما بهترین تجربه‌ی اجاره خودرو در دبی را داشته باشید، پیش از هرچیز تمام شرایط و ضوابط را توضیح می‌دهیم و ضروریات لازم را نیز در اختیار شما خواهیم گذاشت.

سوالات متداول

1- آیا اجاره کردن خودرو در دبی فکر خوبی است؟

اگر قصد داری که با هزینه‌ی کمتری به دبی سفر کنید، اجاره خودرو می‌تواند ایده‌ی بهتری باشد. به خصوص اگر می‌خواهید در دبی خیلی جابه‌جا شوید و به استقلالتان در رانندگی احتیاج دارید. در این صورت ماشین اجاره‌ای تمام آن چیزی است که برای کشف مکان‌های جدید دبی به آن نیاز دارید.

2- برای اجاره خودرو در دبی به چه چیزهایی نیاز است؟

برای اجاره خودرو در دبی پیش از هرچیز دیگری به گواهینامه‌ی بین‌المللی نیاز دارید.

3- آیا می‌توان بدون داشتن گواهینامه‌ی بین‌المللی در دبی رانندگی کرد؟ 

خیر، شما باید یک مجوز بین‌المللی رانندگی معتبر (IDP) همراه با گواهینامه‌ی رانندگی اصلی خود در ایران را داشته باشید.

4- قیمت سوخت در دبی چقدر است؟

به ازای هر لیتر بنزین 0.70 دلار و به ازای هر لیتر گازوئیل 0.79 دلار است.