قیمت بنزین دبی جولای 2024

به قلم
|
|
قیمت بنزین در دبی

قیمت بنزین در دبی در ماه جولای 2024، بنزین سوپر با اکتان 98 2.99 درهم بنزین اسپشیال با اکتان 95 2.88 درهم، بنزین E-Plus با اکتان 91 2.8 درهم و بنزین دیزل 2.89 درهم است.

هزینه تاکسی و حمل و نقل در دبی بسیار بالا است. از طرفی دیگر بسیاری از افراد علاقه‌ای به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس را ندارد. وسایل حمل و نقل عمومی معایب زیادی مانند شلوغ بودن، تلف کردن زمان و… دارند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد بومی دبی و توریست‌های این شهر ترجیح می‌دهند تا بجای استفاده از تاکسی و وسایل حمل و نقل عمومی خودرو اجاره کنند. چه قصد داشته باشید ماشین کرایه کنید، چه قصد داشته باشید خودرویی را در دبی بخرید، باید درمورد قیمت بنزین در دبی اطلاعات کافی داشته باشید. در ادامه هزینه بنزین در دبی را بررسی می‌کنیم و در نهایت به خودروهای کم مصرف در دبی و نحوه صرفه جویی مصرف بنزین می‌پردازیم.

قیمت بنزین در دبی

انواع بنزین در دبی

  • بنزین سوپر با اکتان ۹۸
  • بنزین اسپشیال با اکتان ۹۵
  • بنزین ای پلاس (E-Plus) با اکتان ۹۱
  • بنزین دیزل
قیمت انواع بنزین در دبی
منبع: Instagram

تفاوت انواع بنزین در دبی

همان‌گونه که پیش‌تر گفتیم، تنها 4 نوع بنزین سوپر، بنزین اسپشیال، بنزین ای پلاس (E-Plus) و بنزین دیزل در دبی در دسترس هستند که تفاوت اصلی آن‌ها در میزان اکتان آن‌ها است. دلیل اصلی تفاوت قیمت بنزین در دبی نیز همین مورد است. با کیفیت ترین بنزین در دبی، بنزین سوپر با اکتان 98 و بعد از آن بنزین اسپشیال با اکتان 95 است. این دو نوع بنزین از پرمصرف‌ترین و پرطرفدارترین انواع بنزین در دبی هستند که برای اکثر خودروها مناسب هستند و می‌توانند باعث بهبود عملکرد خودروهای شما شوند.

اما چگونه بهترین بنزین را برای خودرو خود انتخاب کنیم؟ برای انتخاب بهترین نوع بنزین برای خودرو خود، ابتدا باید کاربردهای هر نوع بنزین و سپس خودرو خود را بشناسید. بنزین اسپشیال با اکتان 95 برای اکثر خودروهای اقتصادی کاملاً مناسب است و اگر خودرویی لوکس و با عملکرد بالا دارید، بهتر است از بنزین سوپر با اکتان 98 استفاده کنید. بنزین مناسب برای خودروهایی مانند کامیون‌ها، تریلرها، پیکاپ‌ها، اتوبوس‌ها و… ، بنزین ای پلاس با اکتان 91 بسیار مناسب است. به طور کلی برای خودروهای اجاره‌ای در دبی بهتر است از بنزین اسپشیال با اکتان 95 استفاده کنید؛ زیرا هم باعث عملکرد خوب خودرو می‌شود و هم هزینه مناسبی دارد.

قیمت بنزین در دبی

قیمت بنزین در دبی در ماه جولای 2024، بنزین سوپر با اکتان 98 2.99 درهم بنزین اسپشیال با اکتان 95 2.88 درهم، بنزین E-Plus با اکتان 91 2.8 درهم و بنزین دیزل 2.89 درهم است.

قیمت بنزین در دبی​
منبع: رنت کنیم

هزینه بنزین در دبی به نرخ ایران

قیمت بنزین در دبی به نرخ ایران به عوامل مختلفی مانند نرخ درهم، میزان بنزین مصرفی، نوع بنزین و… بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال در تاریخ 10 تیر 1403، هزینه 50 لیتر بنزین اسپشیال (اکتان 95) حدود 144 درهم و معادل 2,376,000 تومان است. اگر هم بخواهید کمی بیشتر هزینه کنید و بنزین با کیفیت تری استفاده کنید، می‌توانید بنزین سوپر (اکتان 98) را انتخاب کنید. قیمت 50 لیتر بنزین سوپر در دبی 150 درهم معادل 2,467,000 تومان است.

قیمت بنزین در دبی به نرخ ایران​
منبع: رنت کنیم

نحوه پرداخت هزینه بنزین در دبی

  • پرداخت نقدی
  • کارت‌های بانکی
  • پرداخت الکترونیکی
  • کارت‌های پیش پرداخت شده
  • پرداخت با اپلیکیشن‌های موبایل
نحوه پرداخت هزینه بنزین در دبی​
منبع: رنت کنیم

کدام روش پرداخت هزینه بنزین در دبی بهتر است؟

روش‌های مختلفی برای پرداخت هزینه بنزین در دبی وجود دارد که بالاتر به آن‌ها اشاره کردیم. پرداخت هزینه بنزین را می‌توانید با توجه به نرخ بنزین دبی با روش‌های نقدی مختلفی انجام دهید. انتخاب میان روش‌های پرداخت هزینه بنزین بستگی به شرایط شما دارد. پرطرفدارترین روش‌ها برای پرداخت هزینه بنزین در دبی پرداخت نقدی و استفاده از کارت‌های بانکی است. شما می‌توانید در تمامی پمپ بنزین‌های دبی می‌توانید با استفاده از کارت اعتباری و یا پول نقد هزینه بنزین را پرداخت کنید.

خلاصه کلام

دبی انواع مختلف بنزین اعم از بنزین سوپر (اکتان 98)، اسپشیال (اکتان 95)، ای پلاس (اکتان 91) و دیزل را عرضه می‌کند که پرمصرف‌ترین و رایج‌ترین آن‌ها بنزین اسپشیال با اکتان 95 است. این نوع از بنزین با وجود قیمت مناسب‌تر نسبت به بنزین سوپر، برای اکثر خودروها مناسب و کاربردی است. پیش از اجاره خودرو در دبی بهتر است اطلاعات کافی درباره نرخ بنزین در دی را بدست اورید و در صورت نیاز خودروهای کم مصرفی را برای کرایه در دبی انتخاب کنید. دقت داشته باشید که در صورت اجاره خودروهای لوکس باید از بنزین سوپر که از بقیه انواع بنزین گران‌تر است استفاده کنید. اگر سوالی درباره هزینه بنزین در دبی دارید، حتماً با ما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت به پرسش شما پاسخ داده شود.

سوالات متداول

در این قسمت از مقاله به سوال‌های رایج شما می‌پردازیم.

گران‌ترین نوع بنزین در دبی کدام است؟

بنزین سوپر با اکتان 98، گران‌ترین نوع بنزین در دبی است که برای خودروهای لوکس و با عملکرد بالا کاربردی‌تر است.

هزینه 50 لیتر بنزین برای یک خودروی اقتصادی چقدر می‌شود؟

قیمت بنزین اسپشیال (اکتان 95) که مناسب‌ترین نوع بنزین برای خودروهای اقتصادی است، لیتری 2.88 درهم است. هزینه 50 لیتر بنزین اسپشیال در دبی 144 درهم و با توجه به نرخ امروز ارز معادل 2,376,000 تومان است.

بنزین ای پلاس با اکتان 91 مناسب چه نوع خودروهایی است؟

بنزین ای پلاس با اکتان 91 مناسب خودروهای تجاری مثل تریلرها، کامیون‌ها و… است.

آیا قیمت بنزین در دبی ثابت است؟

خیر، قیمت بنزین در دبی هر ماه تغییر می‌کند و ممکن است گران‌تر یا ارزان‌تر شود.

0
(0)

0 / 5. 0

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا