مهمترین قوانین رانندگی در دبی

مهمترین قوانین رانندگی در دبی

دبی با توجه به پیشرفت چشمگیر و بالا بودن مراکز تفریحی که به نوبه ی خود در جهان تک و نمونه می باشد سبب افزایش گردشگران از سراسر دنیا شده است. به دلیل بالا بودن کیفیت خیابان های این شهر، بسیاری از گردشگران به محض حضور به اجاره خودرو های لوکس و بروز جهان می پردازند. اگر شما هم جز این دسته هستید، قبل از اجاره ماشین باید قوانین رانندگی در دبی را بدانید و جدی بگیرید. در صورت عدم رعایت قوانیم شما با جرایم سنگینی رو به رو خواهید شد.  

10 قانون مهم در رانندگی در دبی:

قوانین رانندگی بسیاری در دبی وجود دارد که در زیر به مهمترین آنها می پردازیم.

 1. دارا بودن یکی از این سه مورد (گواهینامه بین المللی، گواهینامه امارات، گواهینامه کشورهایی همچون انگلیس، آمریکا و…)
 2. سن قانونی بالای 18 سال
 3. بیمه بودن تمام خودرو
 4. حرکت از خودرو ها از سمت راست
 5. نشستن کودکان زیر 13 سال بروی صندلی جلو ممنوع است و در پشت می بایست حتما کمربند خود را ببندند.
 6. کودکان بین 4 الی 8 سال می بایست حتما در صندلی مخصوص کودک بنشینند
 7. خودروها حتما باید تمیز
 8. در حالت مستی رانندگی ممنوع
 9. در صورتی که دانش آموزان در حال عبور هستند، شما می بایست هر جایی که هستید بایستید.

قوانین سرعت مجاز در دبی

 • سرعت مجاز در اغلب خیابان های دبی بین 40 تا 80 کیلومتر بر ساعت است.
 • حداقل سرعت مجاز در اتوبان ها 60 کیلومتر بر ساعت و حداکثر بین 110 تا 120 کیلومتر بر ساعت است.

قوانین و جرایم رانندگی در دبی

1- رانندگی به شیوه ای که به اموال عمومی یا خصوصی آسیب بزند مبلغ جریمه بر اساس تصمیم دادهگاه خواهد بود. همچنین خودرو 60 روز توقیف شده و 23 امتیاز منفی دریافت خواهید کرد.

2- رانندگی تحت تأثیر داروی مسکّن، داروی روان گردان یا مواد مشابه مبلغ جریمه بر اساس تصمیم دادهگاه خواهد بود. همچنین خودرو 60 روز توقیف شده و 24 امتیاز منفی دریافت خواهید کرد.

3- باعث شدن مرگ دیگران مبلغ جریمه بر اساس تصمیم دادهگاه خواهد بود. همچنین خودرو 60 روز توقیف شده و 24 امتیاز منفی دریافت خواهید کرد.

تصادف در دبی

در صورت تصادف چه بزرگ و چه جزئی در دبی شما می بایست به پلیس گذارش دهید تا در سیستم ثبت و رسیدگی های لازم انجام شود. برگه ی سبز توسط پلیس به شخص قربانی داده می شود که برای دریافت خسارت به شرکت بیمه رود.

رانندگی در دبی با گواهینامه بین المللی

به منظور اجاره خودرو در دبی شما می بایست حتما گواهینامه بین المللی را تهیه نمایید. برای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی در دبی باید مدارک زیر را تهیه نمایید.

 1. دو عکس
 2. اطلاعات فردی
 3. پرداخت هزینه مجوز

تمامی موارد آنلاین می باشد. توجه نمایید که حداکثر ظرف دو ساعت درخواست شما تایید خواهد شد و سپس گواهینامه رانندگی به صورت فیزیکی برای شما ارسال خواهد شد. قیمت گواهینامه بسته به مدت اعتبار مجوز دارد که می تواند تا سه سال باشد.

گواهینامه رانندگی کدام کشور در امارات معتبر است؟

شهروندان کشور های همچون استرالیا، ژاپن، بحرین، بلژیک، کانادا، دانمارک، فنلاند، اتریش، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، کره، کویت، هلند، نیوزلند، نروژ، عمان، لهستان، پرتغال، قطر، رومانی، عربستان سعودی، سنگاپور، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، آفریقای جنوبی، بریتانیا نیازی به داشتن دریافت گواهینامه بین المللی و یا گواهینامه امارات ندارند.

سخن آخر

توجه نمایید که اجاره خودرو در دبی بسیار مقرون به صرفه تر از گرفتن تاکسی می باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی داشتیم با اعلام مهمترین قوانین رانندگی در دبی، سفری لذت بخش و رانندگی حرفه ای در خیابان های با کیفیت دبی را تجربه کنید. برای دریافت مدارک لازم برای کرایه خودرو در دبی بر روی این قسمت کلیک نمایید.