ترسناک ترین مکان های ایران و جهان

ترسناک ترین مکان ها در ایران و جهان

از افسانه‌های قدیمی گرفته تا وقایع عجیب و ترسناک، دنیا پر است از مکان‌هایی که داستان‌هایی مرموز و هیجان‌انگیز را در دل خود جای داده‌اند. این مقاله شما را به سفری هیجان‌انگیز در میان ترسناک‌ترین مکان‌های ایران و جهان می‌برد. از خانه‌های رهاشده و قلعه‌های باستانی گرفته تا جنگل‌های اسرارآمیز و شهرهای متروک، هر یک از این مکان‌ها داستان‌ها و اسرار خود را دارند که شاید تا به حال نشنیده‌اید. با ما همراه باشید در این سفر نفس‌گیر و ببینید که چه چیزی این مکان‌ها را تا این حد ترسناک و جذاب کرده است. در ادامه نیز راههای دسترسی به این اماکن را شرح داده‌ایم تا اگر قصد بردن ماشین شخصی و یا اجاره خودرو را دارید، کار برایتان راحت‌تر شود.

تجربه ی سفر به مکان های ترسناک، شاید باب میل هر شخصی نباشد. زیرا پشت هر مکان، داستانی ترسناک نهفته است. بیایید برای یکبار هم که شده اماکن گردشگری معمولی مانند موزه، منظره های طبیعی و تاریخی را فراموش کنیم و به مکان هایی با نام توریسم سیاه برویم. توریسم سیاه به اماکنی اطلاق مي‌شود که به نوعی با مرگ یا تراژدی مرگ رابطه دارد. آدم‌های ماجراجو همیشه دنبال کشف‌ چیزهای جدید و مهیج هستند. به همین دلیل سفر به مکان‌های اسرارآمیز و ترسناک قطعا می‌تواند یکی از گزینه‌های هر برنامه سفری باشد.

تالاب ارواح، مازندران، ایران

در ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع شهر نوشهر، دریاچه  ای در میان جنگل انبوه پهن برگ قرار گرفته است که طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر می باشد. در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالب و ترسناکی ایجاد کرده اند. این دریاچه، به خاطر گذشته‌های دور اسم عجیب و غریب و شاید کمی ترسناکی را به خود اختصاص داده است. اگر دلتان برای هیجان و ماجراجویی تنگ شده، بهتر است تا با یک وسیله نقلیه مطمئن بار و بندیل سفرتان را ببندید و به این مکان سفر کنید.

این دریاچه بیشتر اوقات مه گرفته است که بین درخت های جنگل خودش را پنهان کرده و راه دسترسی به آن سخت و خطرناک می باشد. هرچند که در مسیر رسیدن به دریاچه خطر گذر از جنگل و احتمال مواجه با حیوانات وحشی وجود دارد، اما، تمامی این حالات، سفر را برای شما جذاب تر  و هیجان انگیزتر می‌کنند. ترکیب درختان مرده و مه ای که بیشتر اوقات روی دریاچه را گرفته است با صدای حیوانات وحشی منطقه، همگی باعث شده تا لقب دریاچه ارواح و یکی از ترسناک ترین مکان ها را به خود اختصاص دهد.

تالاب ارواح، مازندران، ایران

پارک کره جنوبی Okpo

یکی از شهرباری های محبوب در قسمت جنوبی کشور کره جنوبی، اکپو لند بود. این شهربازی در سال 1999 بدنبال چند حادثه مرگبار تعطیل شد. این حوادث، این شهربازی را به یکی از ترسناک ترین مکان های جهان تبدیل کرده است.

هر دو قربانی بچه بودند که از دستگاه بازي پرت و کشته شده اند. بعد از دومین مرگ، مدیر این پارک، آنرا تعطیل کرد.در نهایت، دستگاه های این شهربازی به حال خویش رها شدند. بعد از سالها ، گیاهان و درختان پیرامون آن رشد کردند و منظره ای عجیب و وحشتناک درست کردند. به همین علت، در سال 2011 ميلادي، این پارک بطور کلی نابود و خراب گردید و زمین آن براي فروش گذاشته شد. ولی هم چنان خريداري براي آن پیدا نشده است.

پارک کره جنوبی Okpo

پیشنهاد میکنم مقاله جشن میانه زمستان و یا جشن گاهنباری چیست؟ را مطالعه کنید!

ریگ جن سمنان و یا مثلث برمودای ایران

یکی از مخوف ترین و ترسناک ترین مکان های ایران، ریگ جن و یا مثلث برمودا می باشد.

این کویر در جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق منطقه حفاظت‌شده کویر، شمال انارک و غرب جندق قرار گرفته است و وسعتی برابر با 3800 کیلومترمربع دارد.اگر می خواهید به این کویر سفر کنید،بهتر است از قبل درباره ی این کویر اطلاعاتی داشته باشید.

هیچ‌گونه چشمه یا چاه آبی در این منطقه وجود ندارد. در بیشتر نقشه‌ها نامی از این منطقه برده نشده و همین موضوع باعث ترسناک شدن این کویر شده است.

با توجه به خطرات احتمالی ذکر شده، بازهم این مکان،مقصد بسیاری از گردشگران و علاقه مندان نجوم، می باشد.

ریگ جن سمنان و یا مثلث برمودای ایران

تابوت‌های معلق ساگادا، فیلیپین

ساگادا روستایی کوچک در جزیره لوزون، واقع در کشور فیلیپین است. در این روستا نکته قابل توجه شکل دفن مردگان است.به این صورت که تابوت مردگان از صخره آویزان شده اند. افراد محلی بر این عقیده هستند که هرچه تابوت یک فرد در ارتفاع بیشتری قرار داشته باشد به بهشت نزدیک‌تر است.

البته دلایل دیگری برای دفن این اجساد در ارتفاعات وجود دارد:

  • افراد مسن و پیر از این‌که در زیرِ زمین دفن شوند، می‌ترسیدند. آن‌ها می‌دانستند که آب به سرعت به داخل خاک نفوذ می‌کند و جسدهای‌شان سریع‌تر می‌پوسد. آن‌ها تمایل داشتند در مکانی دفن شوند که جسدهای‌شان در امان باشد.پس از تصمیم گیری نهایی در این روستا، آنها تصمیم گرفتند تا اجسادشان را در ارتفاعات دفن کنند.
  • دومین موردی که باعث ترسیدن این مردم از دفن شدن در زیرِ زمین می‌شد به دوران هِد هانتینگ باز می‌گردد. در آن زمان مردمان خشنِ بخش‌های مختلف کالینگا و استان شرقیِ بونتوک که دشمنان مردم این منطقه به‌شمار می‌رفتند، سر دشمنان را به عنوان غنیمت و نشانی از پیروزی جمع‌آوری می‌کردند. به همین دلیل مردگان در ارتفاع دفن می‌شدند تا هیچ‌کس به آن‌ها دسترسی نداشته باشد و آنها در آرامش باشند.

تمامی این مسائل باعث می شود تا این مکان، به یکی از ترسناک ترین مکان ها در جهان تبدیل شود.

تابوت‌های معلق ساگادا، فیلیپین

جزیره عروسک ها – مکزیک

جزیره عروسک ها ، در نزدیکی مکزیک واقع شده است. این جزیره یکی از وحشتناک ترین و ترسناک ترین جاذبه های گردشگری مکزیک است. جزیره عروسک ها، قصه غم انگیزی دارد. تنها ساکن آن جزیره، شخصی به اسم« دان جولیان سانتانا» بوده که نعش دختری را که در کانال آب غرق شده بوده را پیدا ميکند.

این مرد به وسیله روح این دختر تسخیر ميشود و براي وی عروسک می خریده است. براي تأمين هزینه خرید عروسک ها ، میوه ها و سبزیجات زمین خویش را می فروخت و تمامی هزینه های بدست آمده را، خرج عروسک های دختر میکرده است. ولی گویا با این عروسک ها، روح دختر ارضا نمی شد. زیرا نعش این مرد در همان قسمت کانال که دختر غرق شده بود، پیدا شد. اکنون ، همه این عروسک ها هم چنان در این جزیره هستند و به همین علت، به یک مکان گردشگری سیاه تبدیل شده است.

تابوت‌های معلق ساگادا، فیلیپین

جنگل جیغ، مشهد

“جنگلی که در شب ها جیغ می کشد” نامی است که محلیان روستای سربرج بر روی آن گذاشته اند.

برخی فکر می‌کردند که ملخ‌هایی که در جنگل زندگی می زیستند، هنگام پرواز این صدا را تولید می‌کنند، اما با تحقیقاتی که کارشناسان انجام دادند این نظریه هم اشتباه از آب درآمد.

عده ای جنگل سربرج در مشهد را نفرین شده می دانند و می گویند که این جنگل محل زندگی اجنه و شیاطین است. به گفته آنها شب ها شیاطین و روح های نفرین شده در این جنگل ها پرسه می زنند و صدای های دلخراشی را از خود سر می دهند. این امر باعث شده تا این جنگل یکی از ترسناک ترین مکان های ایران شود.

جنگل جیغ

اردوگاه آشوئیتس – لهستان

این اردوگاه کار اجباری در جنوب لهستان قرار دارد. در این اردوگاه، بیش از 1. 1 ميليون زندانی کشته شده اند که 90 درصد آن ها یهودی بوده اند.

 شرایط زندگی در این کمپ کار اجباری بسیار غیرانسانی و سخت بوده است. بسياري از زندانی ها در اتاق های گاز کشته می شدند و بعضی هم در اثر عفونت، اعدام یا در نتيجه ازمایش های پزشکي غیر انساني جان خود را از دست می دادند. بعد از جنگ جهانی دوم، این کمپ بعنوان نماد هولوکاست به موزه تبدیل گردید.

در بسیاری از اتاق های این اردوگاه، آثاری از کفش ها و وسایل کارگران وجود دارد.این اردوگاه، به یکی از ترسناکترین مکان های جهان تبدیل شده است.

اردوگاه آشوئیتس – لهستان

قبل از سفر به این مکان های ترسناک، اطلاعات کافی درباره ی مکان مورد نظر خود کسب کنید و پس از آن، آماده سفر شوید.