زیباترین مکان های گردشگری ایران در فصل بهار کدام اند؟

دیدنی ترین مکان های گردشگری ایران در فصل بهار

بهار، از آن زمان‌هایی از سال است که طبیعت رنگ و بوی تازگی می‌گیرد و زیبایی‌های وصف‌ناپذیری از هر زاویه قابل مشاهده می‌شوند. فصل بهار کشور تاریخی و فرهنگی ایران، زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده‌ای دارد. این مقاله به بررسی زیباترین جاهای دیدنی ایران در فصل بهار می‌پردازد. از باغ‌ها و پارک‌های زیبا گرفته تا شهرها و روستاهایی که در این فصل به تازگی از خواب زمستانی بیدار می‌شوند، ایران با تنوع طبیعی و فرهنگی خود، هر سفری را به یک سفر فراموش نشدنی تبدیل می‌کند.

بهترین مقاصد گردشگری ایران در بهار

در این مقاله، با نگاهی به جاهایی چون اصفهان با باغ‌های بهشتی چهارفصل و جلوه‌های بافت تاریخی، شیراز با باغ ارم و اثرات معماری باستانی، و تهران با پارک‌ها و میدان‌های زیبا، خواهیم پرداخت. هرکدام از این مقصدها در بهار به شکلی خاص و شگفت‌انگیز به توریستان خوشامد می‌گویند و تجربه‌های فراموش‌نشدنی ارائه می‌دهند. به همراه این مقاله، شما به دنیایی از رنگ و بو وارد خواهید شد، جایی که زیبایی طبیعت و فرهنگ در آغوش هم آغاز می‌شود.

همانطور که گفتیم، بهار یکی از زیباترین فصل ها در ایران است. در کنار این زیبایی، عجایبی نیز وجود دارد. شما می توانید در بهار، به مناطقی سفر کنید که نیازمند وسایل گرمایشی است و در کنار آن می توانید به مکان هایی سفر کنید که به شدت گرم و شرجی است. در نواحی شمالی ایران در فصل بهار، شاهد برف و باران، در نواحی مرکزی این کشور شاهد آب و هوای معتدل و در نواحی جنوبی ایران، شاهد آب و هوای گرم هستیم. شما می توانید برای سفر به تمامی مناطق، از اجاره خودرو بدون راننده استفاده کنید.

شرایط اجاره خودرو در فصل بهار

یکی از راه‌های داشتن سفری آسان به تمامی شهرهای ایران در فصل بهار، اجاره ماشین می‌باشد. اجاره خودرو با راننده و اجاره خودرو بدون راننده، از دیگر گزینه های رنت ماشین در ایران است. قبل از کرایه ماشین، با شرایط و مدارک لازم برای رنت خودرو آشنا شوید. از جمله مدارک مورد نیاز برای رنت خودرو:

  • داشتن حداقل سن ۲۰ سال
  • گواهینامه رانندگی معتبر با حداقل اعتبار زمانی ۶ ماه
  • مدرکی معتبر برای احراز محل شغلی و یا محل سکونت شخص اجاره‌کننده
  • ودیعه نقدی (دیپوزیت)

شما می‌توانید پس از آماده‌سازی مدارک موردنیاز، ماشین مورد علاقه خود را رنت کرده و از رانندگی با آن در تمامی شهرها، لذت ببرید.

اجاره خودرو بدون راننده

زیباترین مکان های گردشگری در ایران در فصل بهار

فصل بهار، یکی از مناسب‌ترین و بهترین زمان ها برای سفر بوده که به گشت و گذار و تجربه لذت‌های وصف نشدنی معروف است. هر شهری، زیبایی‌های خاص خود را در این فصل دارد.

جزیره کیش در فصل بهار

یکی از بهترین شهرها برای سفر در فصل بهار، جزیره کیش است. تفریحات آبی و غیر آبی، تماشای کشتی به گل نشسته در ساحل، بازدید از شهرهای زیرزمینی، از مزایای سفر به کیش است. آب و هوای کیش در اواخر فصل زمستان و اوایل بهار بسیار مطلوب است، به همین دلیل  گردشگران داخلی و خارجی زیادی در چنین زمان‌هایی، به خصوص در عید نوروز به جزیره زیبای کیش سفر می‌کنند. شما می‌توانید از اجاره خودرو در کیش استفاده کرده و از تمامی مکان‌های دیدنی این جزیره در فصل بهار، بازدید کنید.

درباره کیش

روستای سرخس از مقاصد گردشگری در بهار

شهر سرخس در شمال شرقی استان خراسان رضوی قرار دارد و با کشور ترکمنستان هم مرز است. بهار در این شهر، به شکل شگفت انگیزی زیبا می باشد. درختان و گل های زیبا ، رودهای جاری، شکوفه به همراه آواز پرندگان، همه از دیدنی های بهار در سرخس هستند.

روستای سرخس

گیلان از مقاصد گردشگری در بهار

گیلان، استان سرسبز ایران است که در فصل بهار، بسیار دیدنی می شود. شمال ایران با داشتن جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیار زیاد، هر ساله مقصد سفری بسیاری از مردم از سرتاسر دنیا می باشد. شما می توانید در فصل بهار، به شهرهای شمالی ایران سفر کرده و از آب و هوای دلپذیر آن، لذت ببرید.

درباره گیلان

شهر از مقاصد گردشگری در بهار

دراردیبهشت و خرداد، درخت‌های بهار نارنج شکوفه می‌زنند و عطرشان شهر را پر می‌کند و این یکی از دلایل بسیار مهم برای سفر به شیراز در فصل بهار می باشد. گلابگیری در فصل بهار در این شهر، مانند شهر کاشان بسیار پرطرفدار می باشد.

درباره شیراز

شهر سرعین از مقاصد گردشگری در بهار

به دلیل نزدیکی  شهر سرعین به کوه سبلان، چشم‌انداز زیبایی در این شهر در فصل بهار وجود دارد و یکی از جاهای دیدنی ایران محسوب می شود. سرعین به دلیل وجود چشمه های آب گرمش، بسیار معروف می باشد.

درباره سرعین

مشهد، قطب مذهبی ایران در بهار

یکی از شهرهای بسیار زیبای ایران در فصل بهار، مشهد است. این شهر، دومین شهر بزرگ ایران پس از تهران است و یکی از مقاصد زیبای گردشگری در فصل بهار می باشد. در این فصل علاوه بر آب و هوای خوب، طبیعت نیز بسیار زیباست و باعث می شود به هرکدام از مناطق دیدنی مشهد که بروید از زیبایی های طبیعی آن نیز لذت ببرید.

درباره مشهد

شما می‌توانید به راحتی با اجاره خودرو در فصل بهار، به تمامی شهرهای ایران سفر کرده و از آب و هوای زیبای بهاری، نهایت لذت را ببرید.

سخن آخر

ایران در بهار، یک باغ سرشار از زندگی است که هر گلبرگش، داستان منحصربه‌فردی از تاریخ و فرهنگ این کشور نقل می‌کند. امیدواریم که این سفر کوتاه به زیباترین جاهای دیدنی ایران در فصل بهار، شما را به دنیایی از رنگ و زیبایی هدایت کند. بهار در ایران مملو از گل‌های زیبا تا باغ‌های سرسبز و شهرهای پرانرژی است. این فصل در هر زاویه‌ای ایران را زیباتر می‌سازد. به همین دلیل، دعوت می‌کنیم تا در بهار، با گشت و گذار در طبیعت زیبای ایران، از شاهکارهای طبیعی نهایت لذت را ببرید.