درباره لاستیک های چهارفصل چه میدانید

به قلم
|
|
لاستیک های چهارفصل

موسسه AAA به تازگی مطالعه جالبی را انجام داده و در آن لاستیک‌ های اجاره خودرو با راننده چهارفصل ارزان و گران‌قیمت را در تست‌های سنگین پرفورمنس شرکت داده است.
به عنوان بخشی از این مطالعه، AAA تعدادی از تست های متنوع را با فورد F-150 و تویوتا کمری انجام داده است. این خودروها دارای معمول‌ترین ابعاد لاستیک‌ها بوده‌اند. این موسسه می‌گوید از فورد و تویوتا به خاطر اینکه پرفروش‌ترین خودروها بین سال‌های 2013 و 2016 بوده‌اند استفاده کرده است.

خب به نتایج بپردازیم.
این موسسه می‌گوید به‌طور متوسط لاستیک‌ های جدید گران‌قیمت بسیار بهتر از لاستیک‌های جدید ارزان‌قیمت عمل نمی‌کنند. AAA خاطرنشان می‌سازد این موضوع درباره فاصله توقف روی جاده‌های خیس، شتاب گیری در جاده‌های خیس و میزان سر و صدا، لرزش و ناهنجار صادق است.

این یک یافته سورپرایز کننده است و می‌تواند مانع پرداخت چند صد دلار اضافی برای خرید چنین لاستیک‌هایی شود. همان‌گونه که AAA می‌گوید، در خودروی فورد F-150، یک دست لاستیک گران‌قیمت به‌طور متوسط 203.80 دلار گران‌تر از لاستیک‌های ارزان‌تر می‌باشد. این تفاوت قیمتی در تویوتا کمری به 247.52 دلار می‌رسد.

اجاره خودرو

اما در بحث لاستیک‌ های اجاره خودرو بدون راننده دست‌دوم و ساییده شده خریداران باید دقت کنند زیرا نتایج به وضوح نشان می‌دهند که این‌گونه لاستیک‌ها نقاط ضعف فراوانی دارند. در مورد F-150، فاصله توقف در جاده‌های خیس 44 درصد افزایش می‌یابد. این موضوع درباره کمری نیز صادق است زیرا فاصله توقف با استفاده از لاستیک‌های ساییده شده 42 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در کل AAA می‌گوید فاصله توقف تویوتا کمری 26.5 متر و فورد F-150 26.2 متر افزایش می‌یابد. توانایی هندلینگ کمری نیز کاهش 33 درصدی را نشان می‌دهد درحالی‌که این رقم برای فورد 28 درصد می‌باشد.

شتاب گیری هر دو خودرو نیز با استفاده از لاستیک‌های ساییده شده افت می‌کند. این افت شتاب در جاده‌های خیس برای تویوتا 28 درصد و برای فورد نیز 33 درصد است. اگرچه لاستیک‌ های ساییده شده باید حتماً تعویض شوند
اما AAA می‌گوید دستورالعمل‌های کنونی لاستیک سازان برای تعویض لاستیک‌ها مناسب نبوده و لاستیک‌ها را باید زودتر از آنچه گفته شده تعویض کرد.

0 / 5. 0

ممکن است به این مطالب نیز علاقه مند باشید
معروف ترین برندهای خودروسازی
به قلم
|

در دنیای امروز، برندهای خودروسازی موفقی وجود دارند که در تلاش‌اند بهترین و با کیفیت‌ترین ماشین‌ها را به مردم ارائه بدهند. در میان تمامی این برندها، برخی بسیار پرطرفدارتر از دیگر برندها هستند. تاریخچه تمامی این برندها، نحوه موفق شدن...

بهترین فرودگاه های جهان
به قلم
|

فرودگاه‌ها نه تنها دروازه‌هایی به شهرها و کشورها هستند، بلکه به نمادهای از پیشرفت، معماری مدرن و کارآیی تبدیل شده‌اند. در سراسر جهان، برخی فرودگاه‌ها به دلیل طراحی خیره‌کننده، امکانات بی‌نظیر و سطح بالای خدمات مسافرتی، شهرت فراوانی دارند. این...

اجاره سمند در اصفهان
به قلم
|

اصفهان به دلیل وجود آثار تاریخی بالا توانسته در سال 2006 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شود و سالانه مسافران و گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور به آنجا سفر کنند. این کار باعث کاهش هزینه و...